Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polski Produkt Przyszłości

I. Wstęp

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości organizuje XII edycję Konkursu „Polski Produkt Przyszłości” pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki.

II. Cel Konkursu
Promocja i upowszechnianie osiągnięć twórców innowacyjnych produktów (wyrobów i technologii), które mają szansę zaistnieć na rynku polskim.

III. Uprawnieni do uczestnictwa w Konkursie

Do konkursu mogą przystąpić:
• osoby fizyczne i prawne, na przykład: jednostki badawczo-rozwojowe, instytuty naukowe, przedsiębiorstwa, zakłady doświadczalne, indywidualni wynalazcy itp., z krajów Unii Europejskiej.

IV. Warunki udziału w Konkursie

Przedstawienie projektu nowego, innowacyjnego wyrobu lub technologii.
Do Konkursu mogą być zgłaszane programy informatyczne, jednak tylko i wyłącznie jako elementy sterowania procesem technologicznym.

V. Kategorie Konkursu
Konkurs odbywa się w czterech kategoriach:
1. „wyrób przyszłości w fazie przedwdrożeniowej”
2. „technologia przyszłości w fazie przedwdrożeniowej”
3. „wyrób przyszłości w fazie wdrożeniowej”
4. „technologia przyszłości w fazie wdrożeniowej”

VI. Nagrody w Konkursie
1. Nagroda w kategorii „wyrób przyszłości w fazie przedwdrożeniowej” i w kategorii „technologia przyszłości w fazie przedwdrożeniowej”, przyznawana jest za propozycję nowego, innowacyjnego produktu doprowadzonego najdalej do etapu prac wdrożeniowych.
2. Nagroda w kategorii „wyrób przyszłości w fazie wdrożeniowej” i w kategorii „technologia przyszłości w fazie wdrożeniowej”, przyznawana jest za propozycję nowego, innowacyjnego produktu wdrożonego do praktyki produkcyjnej, w okresie od 12 miesięcy do 21 miesięcy przed datą zgłoszenia projektu do Konkursu.

Nagrodzeni w Konkursie otrzymują
1. statuetkę,
2. dyplom,
3. możliwość posługiwania się w korespondencji i promocji Znakiem i Hasłem „Polski Produkt Przyszłości”,
4. pomoc w promocji produktu.

Wyróżnieni w Konkursie otrzymują
1. dyplom,
2. możliwość posługiwania się w korespondencji i promocji Znakiem i Hasłem „Polski Produkt Przyszłości”,
3. pomoc w promocji produktu.

VII. Wymagane dokumenty
W celu przystąpienia do Konkursu należy złożyć następujące dokumenty:
1. Dla projektów zgłaszanych w kategorii „wyrób przyszłości w fazie przedwdrożeniowej” i w kategorii „technologia przyszłości w fazie przedwdrożeniowej” wymagane są następujące dokumenty:
a) Formularz zgłoszenia projektu w fazie przedwdrożeniowej (załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu), złożony z trzech części:
• Część A – informacja o Zgłaszającym,
• Część B – podstawowe informacje o projekcie,
• Część C – projekcja wdrożenia projektu (nie obligatoryjnie).
b) Dokumentacja wniosku konkursowego przygotowana zgodnie z instrukcją przygotowania załączników do wniosku konkursowego dla projektu w fazie przedwdrożeniowej (załącznik nr 2 do Regulaminu Konkursu).
c) Zgoda na przetwarzanie danych (załącznik nr 5 do Regulaminu Konkursu).

2. Dla projektów zgłaszanych w kategorii „wyrób przyszłości w fazie wdrożeniowej” i w kategorii „technologia przyszłości w fazie wdrożeniowej” wymagane są następujące dokumenty:
a) Formularz zgłoszenia projektu w fazie wdrożeniowej (załącznik nr 3 do Regulaminu Konkursu) złożony z dwóch części:
• Część A – informacja o Zgłaszającym,
• Część B – podstawowe informacje o projekcie.
b) Dokumentacja wniosku konkursowego przygotowana zgodnie z instrukcją przygotowania załączników do wniosku konkursowego dla projektu w fazie wdrożeniowej (załącznik nr 4 do Regulaminu Konkursu).
c) Zgoda na przetwarzanie danych (załącznik nr 5 do Regulaminu Konkursu).

Wszystkie dokumenty powinny być sporządzone w języku polskim. Formularz zgłoszenia oprócz wersji papierowej należy przygotować także na nośniku magnetycznym (1 egzemplarz).

VIII. Kapituła Konkursu
Kapitułę Konkursu „Polski Produkt Przyszłości” powołuje Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Tryb pracy Kapituły określa Regulamin Konkursu.

IX. Tryb rozpatrywania wniosków konkursowych
• ocena wstępna zgłoszonych projektów, mająca na celu wyłonienie projektów dopuszczonych do Nagrody PPP, dokonywana jest na podstawie kryteriów zawartych w załączniku nr 7 do Regulaminu – dla projektów w fazie przedwdrożeniowej i w załączniku nr 8 do Regulaminu – dla projektów w fazie wdrożeniowej,
• ocena zasadnicza każdego z projektów dopuszczonych do Nagrody PPP dokonywana jest na podstawie kryteriów zawartych w załączniku nr 9 do Regulaminu – dla projektów w fazie przedwdrożeniowej i w załączniku nr 10 do Regulaminu – dla projektów w fazie wdrożeniowej.

X. Eksperci
Do oceny wniosków konkursowych Przewodniczący Kapituły powołuje:
• ekspertów z grona pracowników PARP do oceny wstępnej, z możliwością powoływania ekspertów zewnętrznych,
• ekspertów zewnętrznych do oceny zasadniczej.

XI. Miejsce i termin składania wniosków konkursowych

Wnioski konkursowe w dwóch egzemplarzach można składać drogą pocztową lub bezpośrednio w siedzibie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – ul. Pańska 81/83, 00-834 Warszawa – w nieprzekraczalnym terminie do dnia: 21 lipca 2008 roku (do godz. 16.30)

Za datę złożenia wniosku uważa się datę wpłynięcia kompletnego wniosku do siedziby PARP.

XII. Ogłoszenie wyników Konkursu
Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone podczas gali wręczania nagród.
O terminie i miejscu gali uczestnicy Konkursu zostaną powiadomieni w formie pisemnej.

XIII. Pytania dotyczące Konkursu
Wszelkie pytania na temat Konkursu można zadać telefonicznie (tel.: 022 432 83 12) lub korzystając z poczty
e-mail: [email protected]

www.ppp.pi.gov.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.