Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Jak zdobyć pieniądze na własną firmę?

Myślisz o założeniu własnej firmy, ale brakuje Ci kapitału na realizację swojego pomysłu na biznes? Nic straconego. Pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej możesz uzyskać z co najmniej kilku źródeł. Na najbardziej wytrwałych młodych przedsiębiorców czeka nawet 1 milion złotych na start.


Unia da 40 tys. na własną firmę

Jednym ze źródeł kapitału na własną firmę może być Działanie 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Dzięki tej inicjatywie osoby myślące rozpoczęciu działalności gospodarczej mogą na ten cel otrzymać nawet 40 tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji. Oprócz jednorazowego finansowego wsparcia przyszły przedsiębiorca otrzymuje również wsparcie pomostowe, wypłacane miesięcznie przez okres 6 miesięcy w kwocie nie większej niż równowartość minimalnego wynagrodzenia. Dodatkową korzyścią płynącą z tego programu jest możliwość uczestnictwa w szkoleniach umożliwiających uzyskanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do założenia i prowadzenia działalności gospodarczej.

Przeczytaj więcej: Jak zdobyć 40 tys. zł na własny biznes

Kapitał dla bezrobotnych

Po pieniądze na założenie własnego biznesu można się także udać do Powiatowego Urzędu Pracy. W tej instytucji od stycznia 2009 roku na osoby marzące o działalności gospodarczej czeka bowiem aż 18 tys. zł (500% przeciętnego wynagrodzenia) na start w biznesie. Aby otrzymać finansowe wsparcie konieczne jest spełnienie kilku warunków. Najważniejszy z nich mówi, że osoba, która chce ubiegać się o bezzwrotną dotację musi mieć status bezrobotnego.

Przeczytaj więcej: Ruszamy po 18 tys. zł na założenie firmy

Kapitał na e-biznes

Osoby z ciekawym pomysłem na działalność w Internecie mogą uzyskać kapitał na realizację swojego projektu ze specjalnego działania 8.1 Programu Operacyjnego „Innowacyjna Gospodarka”. Dzięki temu działaniu młody przedsiębiorca może otrzymać nawet 1 mln zł na rozpoczęcie własnego e-biznesu. Na dotację mogą liczyć start-upy oraz młode projekty(do roku na rynku) polegające na świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz takie projekty, które mogą prowadzić do wytworzenia produktów cyfrowych. Należy jednak pamiętać, że starając się o środki z tego działania konieczny jest wkład własny w wysokości 15 proc. kwoty wnioskowanego wsparcia.


Przeczytaj więcej: Zdobądź kapitał na własny e-biznes

A może fundusz mikro?

Młoda osoba myśląca o rozpoczęciu przygody z biznesem może także skorzystać z oferty przygotowanej przez Fundusz Mikro. Celem statutowym instytucji jest wspieranie rozwoju mikroprzedsiębiorczości, poprzez udzielanie pożyczek jak największej liczbie początkujących przedsiębiorców oraz właścicieli małych firm. Fundusz mikro udziela niskooprocentowanych pożyczek na własny biznes w wysokości od 1 000 zł do nawet 150 000 zł na bardzo preferencyjnych warunkach. Na stronie funduszmirko.com.pl można zapoznać się z zasadami przyznawania finansowego wsparcia.

Przeczytaj więcej: Szukasz kapitału? Może fundusz mikro?

Pożyczka w BGK

Szukając kapitału na rozpoczęcie działalności gospodarczej możemy wnioskować o pożyczkę w Banku Gospodarstwa Krajowego. O pieniądze na własny biznes mogą się ubiegać się młodzi bezrobotni – do 25 roku życia oraz osoby bezrobotne legitymująca się dyplomem wyższej uczelni do 27 roku życia, grupy osób młodych bezrobotnych wspólnie zakładających firmę a także pracodawcy, którzy chcą utworzyć nowe miejsce pracy dla młodych bezrobotnych. Pożyczka z BKG nie może przekroczyć 40 tys. zł na jedną osobę, zaś okres spłaty nie może być dłuższy niż 36 miesięcy. Początkujący przedsiębiorcy mają też możliwość odroczenia spłaty kapitału maksymalnie na okres 6 miesięcy.

Przeczytaj więcej: Pożyczka na start w BGK

Anielski kapitał

Alternatywą dla dotacji mogą być anioły biznesu, czyli osoby oraz instytucje, które w zamian za określony procent udziałów inwestują w ciekawe pomysły na biznes. Na kapitał od business angels mogą liczyć zarówno firmy w początkowej fazie rozwoju jak i projekty będące na etapie pomysłu. Anioły biznesu szukają pomysłów, ale przede wszystkim ludzi, którzy gwarantują ich realizację dlatego jak mówią dla nich ważne jest aby pomysłodawca miał „to coś”. Do najaktywniejszych na polskim rynku należą fundusze IIF, Xevin Investments oraz Business Angels Seedfund.

Przeczytaj więcej: Poszukaj anioła biznesu

To tylko niektóre z możliwości finansowania własnego biznesu. Młode osoby, które poszukują kapitału na rozpoczęcie działalności nie powinny więc narzekać na brak oferty. Teraz pozostaje już tylko zakasać rękawy i ruszać z własnym biznesem.

Łukasz Nomejko

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
taras fedir 14 wrz 2014 (15:15)

Fedir Tarasa

Taras kredytów i pożyczek Firm
umożliwianie ludziom dla lepszego źródła utrzymania

NASZE USŁUGI

Jesteśmy firmą, która zajmuje się z kredytów i pożyczek
dajemy pożyczki w 2% stopy procentowej

Dajemy pożyczki dla osób, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą,
płacić czesne i kupić konieczność życia

WYMAGANIA

Aby zebrać pożyczki Potrzebny jest ważny paszport międzynarodowych
lub prawo jazdy lub dowodu tożsamości muszą posiadać ważny numer konta ...
to dditio jak obywatele mieszkający w państwie jest własnością Opis działalności

Zastosuj

Aby zastosować Wypełnij te informacje teraz i wysłać go do
[email protected]

Imię i nazwisko:
Państwo pochodzenia:
Adres zamieszkania:
Płeć:
Stan cywilny:
Państwo pochodzenia:
Kraj pochodzenia:
Nazwisko pracownika lub firmy:
Nazwa banku:
Numer konta bankowego:
Wnioskowana kwota:

Aby uzyskać więcej informacji
kontakt
Taras kredytów i pożyczek Firm
[email protected]