1.Security za cel działania stawia sobie uproszczenie i zabezpieczenie ekosystemu Microsoft 365. W tym celu przygotowuje rozwiązania, które zapewniają przejrzystość i łatwiejsze zarządzanie systemem uprawnień dostępowych. Jak to zwykle bywa, za tymi działaniami stoi potrzeba związana z występującymi w systemie naruszeniami danych. Sama złożoność ekosystemu uprawnień w Microsoft 365 również generuje dodatkowe koszty.
Konkretne działania startupu skupiają się na usprawnieniu procesu zarządzania uprawnieniami dla OneDrive i SharePoint. Dotyczą zwłaszcza grup, plików, folderów i współdzielonych dysków. Proponowany przez 1.Security interfejs znacząco upraszcza zarządzanie uprawnieniami, co przez lepszą widoczność ułatwia kontrolę działań.
Warto przeczytać: Chronią magazyny klientów przed gryzoniami. Startup InSee otrzymał 5 mln zł od inwestorów
Współpraca i wsparcie z Niemiec dla 1.Security
By zrealizować założenia projektu 1.Security nawiązało współpracę z CISOCON, wiodącą niemiecką firmą, zajmującą się cyberbezpieczeństwem. Jej właściciele podzielają zdanie spółki o krytycznej potrzebie opracowania tego typu rozwiązań. W projekt zaangażował się kapitałowo również niemiecko-polski fundusz venture capital Sunfish Partners.
Sunfish Partners przekazał na działania 1.Security 500 tys. dolarów wsparcia. Stanowią one silny bodziec do rozbudowy zespołu projektu i przyspieszenie działań. W planach jest budowa kompletnego interfejsu sterującego ekosystemem uprawnień Microsoft 365.
„W krótkim terminie naszym celem jest dostarczenie świetnego produktu poprzez ścisłą współpracę z naszymi pierwszymi użytkownikami. Zidentyfikowaliśmy wybraną grupę klientów, którzy potrzebują naszej platformy na wczoraj. Razem będziemy doskonalić i ulepszać nasze rozwiązanie, opierając się na ich opinii i doświadczeniach” – mówi Adam Żaczek, założyciel 1.Security.
Startup 1.Security został założony w listopadzie 2023 roku w Łodzi. Oprócz Adam Żaczka w skład zarządu spółki wchodzi Mateusz Olek. Jej działania mają szansę ułatwić pracę blisko 345 mln użytkowników Microsoft 365 na całym świecie.
Źródło grafiki: 1.Security
Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :)