Firma ma nadzieję, że tego typu rozwiązanie wpłynie na wzrost zainteresowania marką. Dawniej była ona niezaprzeczalnym liderem wśród komunikatorów internetowych w Polsce. Asystent AI jest wprowadzany do komunikatora jako osobny status dostępności w GG. Można go wybrać obok kultowych już statusów, jak „zaraz wracam”, „niewidoczny” czy „dostępny”.
Rozwiązanie jest obecnie dostępne jedynie w przeglądarkowej wersji komunikatora GG. Firma planuje jednak rozszerzyć funkcjonalność na wersję mobilną oraz klasyczną wersję desktopową.
Źródło grafiki: GG
Warto przeczytać: Startupy produkujące roboty zyskują na fali popularności w Europie
GG chce zastąpić chatboty firmowe
W GG podkreślają, że rozwiązanie może być szczególnie ciekawe dla właścicieli firm. Asystent AI może w prosty sposób pełnić funkcję chatbota firmowego podczas niedostępności dedykowanego do tej formy komunikacji pracownika. Jest tak, ponieważ wraz z chatbotem użytkownicy GG Premium otrzymują specjalne narzędzie. Umożliwia ono „karmienie” Asystenta AI wiedzą z konkretnego obszaru. Mowa między innymi o zagadnieniach firmowych. To przyczynia się do precyzyjnej wiedzy, która posłuży do precyzyjnych odpowiedzi zainteresowanym klientom.
„Asystent AI w GG już jest dostępny dla użytkowników GG Premium i może być on szczególnie przydatny właścicielom tysięcy firm obecnych na GG. Instalując widżet czatu na swojej stronie www (okienko rozmowy z poziomu witryny firmowej czy osobistej), zyskujemy możliwość samemu odpowiadania na pytania klientów, ale w razie naszej nieobecności to nasz Asystent AI im odpowie 24h/7, bazując na unikalnej wiedzy, w jaką sami go zaopatrzyliśmy” – mówi Romuald Remus, prezes zarządu polskiej spółki Fintecom, rozwijającej komunikator GG.
Asystent dostępny dla wybranych
Rozwiązanie dostępne jest dla użytkowników GG Premium. To oznacza, że aby móc z niego korzystać, należy aktywować płatną wersję komunikatora za 9,90 zł. Oprócz tego, użytkownicy premium zyskują również dodatkową przestrzeń na zdjęcia, dłuższy okres przechowywania plików oraz brak reklam. Przykład zastosowania Asystenta AI jest dostępny na stronie internetowej komunikatora. Asystent o imieniu aGGa odpowiada tam na pytania z nim związane.
Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :)