Przychody ze sprzedaży usług Medicalgorhitmics w III kwartale wyniosły 5,2 mln zł. Co ważne, na rynku amerykańskim wzrosły o 24% względem II kwartału i osiągnęły 1,2 mln zł. Spółka liczy, że jeszcze do końca roku pozyska istotnego klienta w USA, zgodnie ze swoją strategią.
„Konsekwentnie realizujemy naszą strategię rozwoju, dzięki czemu sukcesywnie zwiększamy sprzedaż usług na kluczowym rynku w USA, rozwijamy nasze flagowe produkty oraz pozyskujemy nowych klientów. Zaprezentowane wyniki pokazują – w szczególności w odniesieniu do rynku USA – że przyjęta przez nas strategia przynosi efekty. A w kolejnych okresach spodziewamy się kontynuacji i dalszego systematycznego wzrostu, czego efektem będzie osiągnięcie dodatnich przepływów gotówkowych w drugiej połowie 2025 r.” – mówi Maciej Gamrot, członek zarządu Medicalgorithmics odpowiedzialny za finanse.
Strategia Medicalgorhitmics
Medicalgorhitmics ogłosił nową strategię rozwoju w czerwcu 2023 roku. Powstała ona z udziałem głównego akcjonariusza – Biofund Capital Management LLC. Tym samym spółka zmieniła swój model biznesowy. Odeszła od oferowania wyłącznie zamkniętego systemu diagnostyki kardiologicznej, powiązanego z własnymi urządzeniami do monitorowania pracy serca. W nowej strategii stawia na sprzedaż platformy do analizy wielodniowych zapisów EKG wraz z autorskimi algorytmami AI jako samodzielnym produktem oraz ich integrację z urządzeniami i systemami IT partnerów. Oprogramowanie Medicalgorithmics może być licencjonowane przez klientów. Spółka będzie otrzymywać wynagrodzenie w różnych modelach, w tym w opartym o liczbę wykonanych analiz danych EKG.
„Dzięki rozwijanym przez nas strumieniom przychodowym oraz uruchomieniu finansowania z BioFund mamy komfort realizacji strategii. Zarówno w zakresie zwiększania sprzedaży, jak i rozwoju technologii” – dodaje Maciej Gamrot.
Jak wspomnieliśmy, spółka liczy na pozyskanie ważnego klienta na rynku amerykańskim jeszcze do końca roku. Jednak w ostatnich miesiącach informowaliśmy o kilku kluczowych wydarzeniach dla Medicalgorhitmics. W połowie października pisaliśmy zakończeniu procesu certyfikacji oprogramowania do nieinwazyjnej diagnostyki choroby wieńcowej. Dzięki niemu możliwe jest rozpoczęcie procedury rejestracji technologii w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Polsce.
Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :)