MediSensonic podsumowuje ofertę publiczną akcji. Spółka przygotowuje się do debiutu na GPW w przyszłym roku

Informacje o autorze

06 grudnia 2024
Udostępnij:

MediSensonic, pomimo niesprzyjających warunków rynkowych, zakończył emisję publiczną akcji. Dzięki finansowaniu zostaną pokryte koszty związane z dalszą realizacją projektów medycznych.

MediSensonic

W ostatnich dniach kilka spółek zdecydowało się na odstąpienie od oferty publicznej akcji. Taka sytuacja miała miejsce w BrainScan oraz QNA Technology. Pomimo niekorzystnych warunków na rynku kapitałowym, spółce MediSensonic udało się zakończyć publiczną emisję. Pozyskane środki zostaną przeznaczone m.in. na pokrycie kosztów związanych z dalszą realizacją projektów, w tym badania certyfikacyjne oraz rozwój pionu komercjalizacyjnego.

„Obecna sytuacja na rynku kapitałowym jest wymagająca, co stanowiło istotne wyzwanie podczas emisji. W ramach pre-IPO Zarząd MediSensonic aktywnie angażował się w dialog z inwestorami, organizując liczne spotkania i prezentacje, które umożliwiły przedstawienie potencjału spółki i jej strategicznych planów. Dzięki tym działaniom, pomimo niesprzyjających warunków rynkowych, udało się zrealizować założenia emisyjne (…)” – komentuje Piotr Zygmanowski, wiceprezes zarządu INC SA.

Cena emisyjna za pojedynczą akcję wynosiła 40 zł. Na koniec emisji dokonano przydziału 40 295 akcji zwykłych na okaziciela serii H. Przypomnijmy, że spółka planowała pozyskanie do 8 mln zł.

Emisja publiczna przed debiutem na GPW

Zrealizowana emisja akcji to zapowiedź przyszłorocznego debiutu spółki na GPW. Podczas publicznej oferty MediSensonic wzbudził zainteresowanie wielu znaczących inwestorów polskich oraz zagranicznego inwestora. Zadeklarował on możliwość zaangażowania kapitałowego w wysokości 2 mln euro.

W ostatnim czasie MediSensonic odniósł sukcesy projektowe. Spółka opublikowała wyniki badań klinicznych urządzenia Glucowave. To wiodący projekt w portfolio firmy, którego celem jest całkowicie bezinwazyjne monitorowanie poziomu glukozy we krwi. Wyniki badań potwierdziły stabilność diagnostyczną urządzenia oraz wysoką precyzję zastosowanej technologii. Osiągnięte wyniki pozwalają na przejście do kolejnych etapów rozwoju i przygotowań do certyfikowania urządzenia jako wyrobu medycznego.

„Uzyskane dotychczas wyniki stanowią solidną podstawę do dalszego rozwoju produktu. Ich analiza daje nam pewność, że projekt jest na właściwej drodze. Dzięki tym osiągnięciom jesteśmy przekonani, że nasza technologia ma ogromny potencjał, który może przyczynić się do zmiany standardów w leczeniu cukrzycy na całym świecie. Planujemy intensyfikację prac, aby ukończyć projekt i rozpocząć komercjalizację, dostosowując produkt do potrzeb rynku oraz zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu użytkowników” – mówił dr hab. inż. Zenon Szczepaniak.

W obszarze zwiększonego zainteresowania zagranicznych kontrahentów jest także stomatologiczny projekt DAOS oraz Touchwave. To nowoczesny system do ciągłego monitorowania ciśnienia krwi w czasie rzeczywistym. Eliminuje on konieczność używania tradycyjnych pompowanych mankietów zakładanych na rękę pacjenta. W tym przypadku badania kliniczne zostały zakończone z pozytywnymi wynikami. W możliwie najkrótszym czasie, po przygotowaniu dokumentacji certyfikacyjnej, projekt zostanie zgłoszony do uzyskania statusu wyrobu medycznego.

Polecamy

Więcej w tym dziale: