Nara Space Technology rozszerza współpracę ze Scanway. Polska spółka dostarczy teleskopy do obserwacji Ziemi

Informacje o autorze

16 grudnia 2024
Udostępnij:

Dostarczenie kolejnego instrumentu optycznego do obserwacji Ziemi. To element najnowszego kontraktu pomiędzy Scanway a Nara Space Technology z Korei Płd.

Scanway i Nara Space Technology

Rozszerzenie współpracy pomiędzy Scanway a Nara Space Technology jest dowodem na pozytywne opinie dotyczące udziału polskiej spółki w projekcie NarSha. W maju informowaliśmy na MamBiznes o jej udziale w południowokoreańskim projekcie dotyczącej budowy pierwszej krajowej konstelacji mikrosatelitów do monitorowania metanu.

Scanway z pozytywną oceną od Nara Space Technology 

Nowa umowa zawarta przez Scanway z Nara Space Technology rozszerza pierwszy kontrakt z maja 2024 roku. W jej ramach polska spółka dostarczy kolejny instrument do obserwacji Ziemi w postaci dwóch teleskopów do wykrywania metanu. Wartość umowy to 0,7 mln euro. Spółka spodziewa się wpływów w wysokości 0,3 mln euro w 2025 roku i 0,4 mln euro rok później. Dwa tygodnie temu zakończyła się faza projektowania w ramach pierwszej z umów pomiędzy podmiotami.

„Instrument optyczny w postaci dwóch teleskopów, jaki dostarczymy partnerowi z Korei Płd., będzie bazował na opracowywanych obecnie rozwiązaniach w ramach pierwszego kontraktu z maja br., w tym pracach B+R oraz modelu inżynieryjnego i lotnego, będących jego elementem. Dzisiejsze rozszerzenie umowy o kolejny instrument dotyczy wyłącznie modelu lotnego, który dostarczymy partnerowi w 2026 roku. Zbudowanie drugiego instrumentu będzie oznaczać, że dysponujemy gotowym do powielania układem, który możemy sprawnie dostarczać do kolejnych satelitów. W ten sposób możliwe jest budowanie powtarzalnego portfela zamówień, a mówimy tutaj wyłącznie o jednym kliencie” – mówi Mikołaj Podgórski, COO i współzałożyciel Scanway.

Projekt NarSha zakłada budowę od 6 do 12 satelitów. Scanway planuje dążyć do maksymalizacji swojego udziału w budowie południowokoreańskiej konstelacji satelitarnej. Dotychczasowy przebieg misji potwierdza gotowość polskiej spółki do realizacji tego celu.

Polecamy

Więcej w tym dziale: