Najnowsza inicjatywa NCBR jest realizowana ze środków programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Budżet całego konkursu Seal of Excellence to 14 mln zł. W naborze mogą wziąć udział projekty badawczo-rozwojowe, którym Komisja Europejska przyznała certyfikat Seal of Excellence w ramach instrumentu EIC Accellerator programu „Horyzont Europa”. Konkursowe projekty muszą obejmować te same zadania, zasoby i przewidywać ten sam cel, co projekty z pieczęcią doskonałości. Każdy z nich powinien się wpisywać w co najmniej jedną Krajową Inteligentną Specjalizację. Sam certyfikat powinien być wystawiony nie później niż 18 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie w ramach FENG.
„Konkurs Seal of Excellence daje drugą szansę bardzo dobrym projektom badawczo-rozwojowym, które nie otrzymały dofinansowania z instrumentu przez ograniczenia budżetowe. Dlatego Komisja Europejska nadała takim projektom specjalny certyfikat „Pieczęć doskonałości”, dzięki któremu podmioty mogą ubiegać się o dofinansowanie na poziomie krajowym” – mówi prof. dr hab. inż. Jerzy Małachowski, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Zasady konkursu NCBR
Maksymalna wysokość dofinansowania dla pojedynczego projektu w konkursie to 2,5 mln euro. Wsparcie otrzymają projekty badawczo-rozwojowe obejmujące badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe. Kwota dla jednego MŚP na realizację badań to maksymalnie 70% kosztów kwalifikowalnych tych prac. Czas trwania nie może być dłuższy niż do 31 grudnia 2029 roku.
Nabór wniosków o dofinansowanie w konkursie Seal of Excellence potrwa od 29 listopada 2024 r. do 28 lutego 2025 r. (do godz. 16:00). Ocena wniosków odbędzie się w ciągu 80 dni od zakończenia naboru. Więcej informacji wraz z dokumentacją konkursową znajdują się na stronie internetowej NCBR.
Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :)