Platforma Helping Hand z ważnym wyróżnieniem. Spółka opracowała przełomowe rozwiązanie dla rozwoju medycyny i ochrony zdrowia

Informacje o autorze

20 listopada 2024
Udostępnij:

Prestiżowa nagroda Prix Galien Polska w kategorii „Najlepszy Innowacyjny StartUp” została przyznana spółce HH24. To twórca aplikacji wellbeingowej, Helping Hand.

platforma Helping Hand

Helping Hand to pierwsza w Polsce platforma i aplikacja mobilna kompleksowego wsparcia psychologicznego. Stworzono ją wspólnie z terapeutami i ekspertami. Polska spółka HH24 została laureatem konkursu Prix Galien Polski w kategorii „Najlepszy Innowacyjny StartUp”. Platforma została doceniona za innowacyjność i praktyczność oraz unikalne podejście do współczesnych wyzwań zdrowia psychicznego takich jak depresja, stres czy wypalenie zawodowe.

„To ogromna nobilitacja dla naszego zespołu i dowód na to, że technologie wspierające zdrowie psychiczne są dziś kluczowym elementem ochrony zdrowia. Jesteśmy dumni, że nasza platforma oraz aplikacja, które powstały z myślą o wsparciu zdrowia psychicznego, zostały docenione w tak prestiżowym konkursie. Nagroda Prix Galien to dla nas nie tylko powód do radości. To też zobowiązanie, aby dalej rozwijać nasze usługi i pomagać jeszcze większej liczbie osób” – mówi Aleksandra Tokarewicz, CEO HH24.

Platforma Helping Hand z wyróżnieniem

Prix Galien odbywa się w 17 krajach, m.in. we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Niemczech,Turcji, Izraelu, Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie. Co dwa lata zdobywcy nagród z poszczególnych krajów biorą udział w konkursie International Prix Galien. Wyróżnia on najważniejsze innowacje w skali globalnej.

Nagroda dla Helping Hand jest dowodem na to, że polskie startupy mogą rywalizować z globalnymi graczami. Ponadto, potrafią wyznaczać kierunki w rozwoju ochrony zdrowia psychicznego. Platforma opracowana przez spółkę HH24 jest skierowana zarówno do pracowników firm jak i użytkowników indywidualnych. Oferuje ona kompleksowe wsparcie w obszarze zdrowia psychicznego. Tym samym łączy nowoczesne technologie, psychoedukację, dostęp do ekspertów i sesji terapeutycznych, szkoleń oraz szeroki zakres narzędzi wellbeing.

W planach jest wprowadzenie Asystenta Terapeutycznego AI, opartego na nowoczesnych modelach językowych. Bazując na unikalnym i zamkniętym contencie zapewni wsparcie, wczesną diagnostykę, spersonalizowaną psychoedukację i weryfikację postępów. Odpowie także na pytania i zarekomenduje dalsze kroki.

„W Helping Hand wychodzimy z założenia, że dostęp do psychoedukacji i wsparcia zdrowia psychicznego powinien być łatwy, intuicyjny i skuteczny. Wierzymy, że nasz najmłodszy projekt – Asystent Terapeutyczny AI wprowadzony do codziennego życia poprawi znacząco kondycję psychiczną Polaków” – dodaje Aleksandra Tokarewicz.

Z rozwiązań polskiej platformy korzysta już ponad 70 tys. użytkowników. Na razie jest ona dostępna w języku polskim oraz angielskim.

Polecamy

Więcej w tym dziale: