Polski sektor kosmiczny rośnie w siłę. Holding trzech wiodących spółek

Informacje o autorze

29 października 2024
Udostępnij:

Spółki SatRev, REAKTO i REAKTO Drone Services podpisały list intencyjny. Na jego podstawie pojawia się szansa, by polski sektor kosmiczny wzmocnił unikalny holding.

Polski sektor kosmiczny

Nowy podmiot na krajowej scenie technologicznej ma szansę na połączenie technologii satelitarnych i bezzałogowych. To pozwoli na stworzenie kompleksowych systemów obserwacyjnych, które mogą zostać wykorzystane przez klientów rządowych i przemysłowych na całym świecie. To kolejne z wydarzeń, które może wzmocnić polski sektor kosmiczny.

Sygnatariusze porozumienia

SatRev to jeden z bohaterów, który już wcześniej wpłynął na rozwój tej branży w Polsce. Twórca kompleksowych systemów obserwacyjnych, które obejmują zaawansowane satelity, naziemne centra kontroli i oprogramowanie do analizy danych wielokrotnie pojawiał się również na łamach MamBiznes. Porozumienie podpisane ze spółką REAKTO znacząco podniesie możliwości oferowanych rozwiązań. To autor unikalnej na skalę światową infrastruktury dronowej. Jej zastosowanie jest wszechstronne: począwszy od ochrony mienia, poprzez analitykę OZE, ochronę środowiska i inspekcje BHP.

Trzecim z sygnatariuszy porozumienia jest REAKTO Drone Services. Podmiot specjalizuje się w rozwiązaniach dla sektora zbrojeniowego. Jej główny produkt to system K-Crusher, który umożliwia niemal natychmiastową i w pełni autonomiczną neutralizację wrogich dronów kamikaze i bombowych. Porozumienie zostało podpisane przy wsparciu JRH ASI oraz AMM Global, które zapewnią nowemu holdingowi kluczowe wsparcie finansowe.

Zrewolucjonizować polski sektor kosmiczny

Połączone siły mogą przyczynić się do powstania rewolucyjnego w skali polskiego sektora kosmicznego rozwiązania. To jedyny w swoim rodzaju system obserwacyjny, który zapewni wsparcie na lądzie, w powietrzu i w kosmosie. Nowy holding jest więc szansą także dla całej polskiej sceny technologicznej, by umocnić jej pozycję międzynarodową.

„To partnerstwo to przełomowy krok w kierunku kompleksowego monitoringu, który łączy technologie kosmiczne i dronowe w jedną, zintegrowaną usługę. Nasze satelity dostarczają danych obserwacyjnych o globalnym zasięgu, a połączone z dynamicznie działającymi systemami bezzałogowymi, umożliwią monitorowanie i analizę w czasie rzeczywistym – od skali krajowej po lokalną. Dzięki temu będziemy mogli oferować rozwiązania nie tylko do monitorowania zasobów, ale także do reagowania na zagrożenia i analiz strategicznych w zupełnie nowy sposób” – mówi Grzegorz Zwoliński, prezes zarządu SatRev.

Polecamy

Więcej w tym dziale: