Polski startup wykrywający rzadkie choroby przyciąga inwestorów. Saventic Health pozyskał finansowanie na dalszą ekspansję zagraniczną

Informacje o autorze

10 grudnia 2024
Udostępnij:

8,6 mln zł udało się pozyskać Saventic Health od funduszy VC z Polski i USA. Polski startup wykorzysta je do dalszej ekspansji swojego rozwiązania.

Polski startup Saventic Health

Przedmiotem prac Saventic Health są autorskie algorytmy sztucznej inteligencji. Polski startup wykorzystuje je w celu wykrywania najczęściej występujących rzadkich chorób. Rozwiązanie startup oferuje globalnym firmom farmaceutycznym. Oprócz tego współpracuje z ponad 30 klinikami i szpitalami w Polsce, Niemczech, Francji i Brazylii. Nawiązano także współpracę z kanadyjskim operatorem kilkunastu szpitali i ośrodków medycznych.

„Nasza międzynarodowa obecność potwierdza, że opracowane przez spółkę algorytmy są skuteczne i zostały dobrze przyjęte przez naszych klientów i partnerów. Sektor ochrony zdrowia, biotechnologiczny oraz firmy wdrażające innowacje, dzięki rewolucji AI tworzą obecnie od podstaw zupełnie nowy rynek. Nasza startupowa kultura organizacji i świetnie dobrany zespół pozwalają nam być jedną z kluczowych firm w tym obszarze” – mówi Szymon Piątkowski, założyciel i prezes zarządu Saventic Health.

Nowi inwestorzy wspierają polski startup

Popularność startupu wzrasta również wśród inwestorów. Do ich dotychczasowego grona dołączył TNI Fund. To fundusz z grupy Kluz Ventures z siedzibą w USA. Obszarem jego inwestycji są startupy rozwijające kluczowe technologie, między innymi sztuczną inteligencję. 

Swoje wsparcie dla Saventic Health zwiększają również dotychczasowi inwestorzy na czele z 4growth VC i NCBR Investment Fund, które wspierają startup już od 2022 roku. Tak duże zaangażowanie jest kluczowe w kontekście międzynarodowej ekspansji rozwiązania. W ramach finansowania bridge udało się pozyskać 8,6 mln zł. 

„Koncentrujemy się teraz na wejściu na rynek austriacki, szwedzki, hiszpański i włoski, w czym pomaga nam fakt, że nasze algorytmy są zarejestrowane jako produkt medyczny na terenie całej Unii Europejskiej. Pracujemy też nad rozszerzaniem naszej obecności w Ameryce Południowej, gdzie nasze rozwiązania również są certyfikowane jako produkt medyczny. Poza Brazylią, gdzie mamy już toczące się projekty, rozpoczynamy prace w Kolumbii, Peru i innych rozwiniętych cyfrowo krajach regionu. Nasz plan na przyszły rok zakłada dalszą dywersyfikację geograficzną i zwiększenie przychodów, które już dzisiaj są znaczące. Planujemy również kolejną, znacznie większą rundę finansowania serii A, która będzie odzwierciedleniem naszego potencjału, pozycji rynkowej i wyceny. Kiedy do tego dojdzie, naszym kolejnym celem będą Stany Zjednoczone” – zapowiada Szymon Piątkowski.

Polecamy

Więcej w tym dziale: