Zdobycie zainteresowania u płci przeciwnej, zwłaszcza podczas rozmowy online, zazwyczaj wymagało połączenia intelektu, dowcipu i pewnej dozy szczęścia. W Walentynki 2024 wszystko to zdaje się być coraz mniej aktualne. To wszystko dzięki rozwiązaniom opartym na sztucznej inteligencji. Startupy z rynku amerykańskiego postanowiły zaangażować ją do pomocy osobom poszukującym swojej drugiej połówki.
Sztuczna inteligencja pomaga w miłości
Badania przeprowadzone na platformie AI Pollfish jednoznacznie wskazują na korzystanie z nowoczesnych rozwiązań również przy poszukiwaniu miłości. Aż 33% mężczyzn z USA w przedziale wiekowym 18-34 lata przyznało, że korzysta z ChatGPT, by uzyskać porady dotyczące związków.
Warto tutaj przytoczyć historię Rosjanina, który pisząc na Tinderze za pomocą chatbota, właśnie zaręczył się z jedną z poznanych dziewczyn. Ten przypadek może potwierdzać skuteczność sztucznej inteligencji w poszukiwaniu miłości.. Powstało już nawet kilka rozwiązań, które mają ten proces uczynić jeszcze łatwiejszym.
YourMove.AI, czyli skuteczne randkowanie w pigułce
Z tego założenia wyszedł Dmitri Mirakyan, twórca narzędzia YourMove.AI. Oparte na sztucznej inteligencji zawiera szereg kompleksowych usług ułatwiających randkowanie. Z jego pomocą napiszemy wiadomość o większej skuteczności. YourMove przeanalizuje również nasze rozmowy, a także oceni jakość profilu randkowego. Serwis działa od 2022 roku. Obecnie notuje około 200 tys. miesięcznych odwiedzin.
Mirakyan charakteryzuje jego użytkowników jako osoby nieśmiałe oraz dopiero zaczynające randkowanie online. Zwraca również uwagę na fakt, że część korzystających z YourMove.AI to osoby z innych kręgów kulturowych. Często angielski nie jest ich rodzimym językiem.
Rizz i Amori — asystenci randkowi AI
Innym rozwiązaniem opartym na AI jest Rizz. Roman Khaves i Josh Miller od wielu lat chcieli stworzyć narzędzie ułatwiające randkowanie. Ograniczała ich jednak konieczność zatrudnienia trenerów randek. Sztuczna inteligencja zniosła tę barierę. Uruchomiona w 2022 roku aplikacja odnotowała już ponad 3,5 miliona pobrań.
Podobnym rozwiązaniem jest Amori. Narzędzie w formie aplikacji przeanalizuje nasze rozmowy w aplikacji WhatsApp. Na tej podstawie oceni nasze dopasowanie do danej osoby, a także określi jej styl i jakość naszej komunikacji.
Problem autentyczności
Choć rosnąca popularność tego typu rozwiązań świadczy o skuteczności, należy zastanowić się również nad zagrożeniami. Sztuczna inteligencja może pomóc zrobić dobre pierwsze wrażenie. Z pewnością nie zastąpi jednak codziennego kontaktu. W związku z tym może się w nich pojawić brak autentyczności.
Z pewnością takie zastosowanie sztucznej inteligencji to ciekawy pomysł na biznes. W relacjach międzyludzkich pojawia się pytanie — czy w ten sposób prezentujesz samego siebie, czy wersję siebie, której dana osoba oczekuje?
Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :)