Sektor DefenceTech w obliczu obecnej sytuacji geopolitycznej na świecie zyskuje na znaczeniu. Z tworzących go rozwiązań szczególnie ważne zdają się być projekty rozwijające narzędzia związane z wykorzystaniem dronów lub systemów antydronowych. Tę drugą grupę reprezentuje startup Sensofusion z Finlandii, który ma szansę na rozwinięcie zakresu oferowanych przez siebie rozwiązań.
Sensofusion z ważnym przejęciem
Projekt, który specjalizuje się w systemach antydronowych, poinformował o przejęciu fińskiego producenta samolotów Atol Aviation. Przejmowany podmiot, który zyskał nazwę Sensofusion Aviation, zwiększy możliwości startupu w zakresie produkcji samolotów i bezzałogowych statków powietrznych.
„Operacje powietrze-ziemia to dla Sensofusion obszar znany. Wielu naszych klientów korzystających z Airfence zainstalowało już nasze produkty na śmigłowcach, samolotach i dronach. Dominacja sygnału nie może być osiągnięta tylko z ziemi, a nadajniki radiowe są lepiej wykrywane z powietrza” – powiedział Tuomas Rasila, założyciel i dyrektor generalny startupu.
Firma ma teraz zamiar wprowadzić na rynek własne systemy nadzoru powietrze-ziemia. Ich ważną częścią mają być platformy samolotów, których produkcja odbywać się będzie z wykorzystaniem infrastruktury przejętego podmiotu. Więcej szczegółów dotyczących rozwoju działalności startup ma ogłosić w czerwcu.
Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :)