Misją Speak jest pomoc w nauce języków obcych z wykorzystaniem narzędzi sztucznej inteligencji. Jego przykład jest kolejnym potwierdzeniem tezy, że wykorzystywanie AI jest dobrą drogą do osiągnięcia statusu jednorożca. Choć w przypadku tego startupu zajęło to trochę czasu. Projekt istnieje od 2016 roku, a znacznego przyspieszenia nabrał w ciągu ostatnich dwóch lat.
Speak podwaja swoją wycenę
Finansowanie serii C zakończyło się zdobyciem kwoty 78 mln dolarów. Finansowaniu przewodził Accel. Oprócz niego w rundzie udział wzięli między innymi OpenAI Startup Fund, Khosla Ventures i Y Combinator. Dzięki ich zaangażowaniu najnowsza wycena Speak przekroczyła 1 mld dolarów. Oznacza to, że jego wartość podwoiła się od czasu ostatniego finansowania z czerwca ubiegłego roku. Wtedy to w serii B startup zebrał kwotę 20 mln dolarów.
Korzystając z narzędzi sztucznej inteligencji platforma Speak generuje konwersacje audio z użytkownikiem. Rozwiązania AI znacząco poprawiają ich płynność. Według danych przedstawionych przez startup tylko w tym roku stworzono ponad 25 mln spersonalizowanych lekcji. Nowością w aplikacji jest dedykowana oferta dla pracodawców.
Według danych portalu Crunchbase startupy związane ze sztuczną inteligencją tylko w tym roku zebrały od inwestorów środki o łącznej wartości ponad 87 mln dolarów. W całym 2023 roku ich suma była niższa — wyniosła niecałe 56 mln dolarów. Łączne finansowanie startupu Speak to 162 mln dolarów.
Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :)