Ambitny cel, który postawili sobie członkowie startupu vlayer to przekształcenie najnowocześniejszej kryptografii w produkt i udostępnienie jej deweloperom na międzynarodową skalę. To odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na weryfikowalność, zwłaszcza w kontekście rozwoju sztucznej inteligencji i zdecentralizowanych aplikacji.
W ciągu dziewięciu miesięcy startupowi udało się opracować wersję Alpha swojego rozwiązania. Rozszerza ona funkcjonalność Ethereum o cztery nowe funkcje Solidity. Dzięki nim programiści zyskują nowe możliwości w zakresie funkcjonalności internetowych kontraktów.
Finansowanie startupu vlayer
Ważnym aspektem, który ułatwi dalszy rozwój projektu, jest wsparcie inwestorów. W zakończonej właśnie rundzie finansowania pre-seed udało się pozyskać 10 mln dolarów. Wzięli w niej udział między innymi: a16z crypto CSX, Credo Ventures i Blocktower VC. Dodatkowo wsparcia udzielili również deweloperzy z Aztec Protocol, World oraz Eleven Labs. Przedstawiciele startupu podkreślają, że grono inwestorów jest dodatkowym potwierdzeniem słuszności realizowanego projektu.
Polskie akcenty
Jego ważnym ogniwem są Polacy. Hubert Rachwalski von Rejchwald to założyciel startupu Nethone. Projekt, który za pomocą AI pomagał zapobiegać oszustwom został sprzedany Mangopay, a twórca mógł zaangażować się w kolejne działania. Marek Kirejczyk w przeszłości stworzył dwie firmy technologiczne. Zarówno Ethworks, jak i El Passion zostały z powodzeniem sprzedane. Kirejczyk swoje doświadczenie programistyczne z powodzeniem wykorzystuje w nowym biznesie.
Oprócz Polaków, w skład zespołu startupu wchodzą eksperci z USA i Wielkiej Brytanii. Łącznie projekt tworzy 20 osób.
Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :)