Synthaverse stawia na zwiększenie mocy produkcyjnych. Nowy zakład Onko BCG ma ruszyć w 2026 roku

Informacje o autorze

03 kwietnia 2025
Udostępnij:

Twórca Onko BCG, stosowanego w leczeniu guzów pęcherza moczowego chce zwiększyć jego produkcję. Plany w rozmowie z PAP Biznes przedstawił prezes Synthaverse.

Synthaverse stawia na zwiększenie mocy produkcyjnych

Onko BCG to produkt Synthaverse, który jest używany przy leczeniu powierzchniowych, nieinwazyjnych guzów pęcherza moczowego. Mieczysław Starkowicz, pełniący funkcję prezesa spółki potwierdził, że zakończono już budowę zakładu Onko BCG, który obecnie jest na etapie kwalifikacji. Jeszcze w tym roku firma ma być gotowa na transfer technologii ze starego zakładu i uruchomienie serii walidacyjnej.

„Po pół roku od wytworzenia serii walidacyjnej możemy złożyć dokumenty rejestracyjne w odpowiednich urzędach, więc szacujemy, że ze sprzedażą produktów z nowego zakładu możemy wystartować pod koniec 2026 r.” – powiedział prezes Synthaverse w rozmowie z PAP Biznes.

Synthaverse z planami ekspansji

To ważne, również w kontekście planów firmy ma 2025 rok. Jeszcze w nim ma rozpocząć się komercyjna sprzedaż Onko BCG do Francji i Niemiec. Ich potencjał ma być kolejno o 2,5 i 3 razy większy niż rynku polskiego. To właśnie te trzy rynki są obecnie kluczowe dla spółki.

Dzięki nowemu zakładowi produkcyjnemu Synthaverse może znacząco zwiększyć moce produkcyjne. Włodarze spółki są pewni, że dojdzie do ich całkowitego wypełnienia.

„Nasze zdolności produkcyjne mogą wzrosnąć 7-10-krotnie, ale nie jesteśmy w stanie przewidzieć zachorowalności na każdym z rynków, ani tempa rejestracji na poszczególnych rynkach. Bazując na naszych szacunkach, będziemy w stanie wypełnić nowe moce produkcyjne w 100 proc. […] Moce możemy też zwiększyć. Na pewno nie zakładamy ryzyka, że będziemy mieli wolne moce produkcyjne. Potencjał rynków jest na tyle duży, że o to możemy być spokojni” – powiedział prezes Synthaverse  Mieczysław Starkowicz.

Spółka planuje również wejście na kolejne rynki w Europie. W obszarze jej zainteresowań znajdują się państwa takie jak Hiszpania, Portugalia, Dania, Szwecja, Norwegia, czy Finlandia. Umowy o współpracy mają być podpisane jeszcze w tym roku.

Źródło grafiki: Synthaverse/LinkedIn

Polecamy

Więcej w tym dziale: