Pogłoski o nowym finansowaniu Lovable pojawiły się w mediach na początku lipca. Wtedy szacowano, że wsparcie może wynieść 150 mln dolarów. Byłoby to 10 razy więcej niż jego wcześniejsza runda finansowania. Mowa o 15 mln dolarów, które projekt pozyskał w lutym bieżącego roku.
Finalnie okazało się, że szwedzki startup otrzymał jeszcze większe wsparcie niż zakładane w medialnych spekulacjach.
Lovable potwierdza nowe finansowanie
Runda finansowania serii A startupu zakończyła się zebraniem środków w kwocie 200 mln dolarów. To największe finansowanie serii A w Szwecji. Rekordowe wsparcie zostało poprowadzone przez Accel. Oprócz niego w finansowaniu wzięli udział również dotychczasowi inwestorzy: 20VC, ByFounders, Creandum, Hummingbird i Visionaries Club.
Projekt ma jasny plan wykorzystania pozyskanych środków. Powiedział o nim jego prezes, Anton Osika w wywiadzie dla Forbesa. Lovable zamierza powiększyć swój zespół. Aktualnie stanowi on 45 osób. Nowi pracownicy mają z kolei przyczynić się do rozwoju produktu. Rozbudowa jego funkcjonalności ma pomóc użytkownikom, którzy tworzą bardziej zaawansowane aplikacje i strony internetowe.
Zgodnie z danymi Lovable baza jego użytkowników to ponad 2,3 mln. Dzięki nowemu finansowaniu startup osiągnął status jednorożca. Obecnie jest wyceniany na 1,8 mld dolarów.
Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :)