Toyota Open Labs chce zrewolucjonizować mobilność przyszłości. Innowacyjne startupy mają szansę na współpracę z koncernem motoryzacyjnym

Informacje o autorze

16 sierpnia 2024
Udostępnij:

Andyamo, Okeenea, Genny Mobility, hlpy, Hive Power oraz Shippeo. To startupy, które dostały się do programu Toyota Open Labs i już niebawem zaprezentują swoje przełomowe rozwiązania podczas Demo Day.

Toyota Open Labs

Autonomiczne pojazdy, aerotaksówki napędzane zieloną energią. Ostatnio coraz więcej się mówi o zrównoważonej mobilności przyszłości. Te kwestie są również ważne dla japońskiego producenta samochodów, Toyoty. W ramach Toyota Open Labs poszukiwane są innowacyjne rozwiązania, które już na początku września zostaną zaprezentowane szerszej widowni.

„Dzięki tym innowacjom będziemy mogli rozwiązać problemy społeczne i wykonać kolejny krok naprzód w dziedzinie mobilności. Siłą programu Toyota Open Labs jest łączenie startupów z przedsiębiorstwami z ekosystemu Toyoty, co pozwala skalować innowacje i przyczynia się do realizacji zasad zrównoważonego rozwoju” – powiedziała Monica Perez Lobo, wiceprezes Toyota Motor Europe ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju.

Warto przeczytać: Globalna ekspansja autonomicznych pojazdów WeRide. Przewaga dzięki AI

Program Toyota Open Labs

Toyota Open Lansbs Demo Days zostało zaplanowane na 4 września w Paryżu. Udział weźmie 6 startupów, które zakwalifikowały się do programu. Kluczowe, aby realizowały one założenia program z zakresu mobilności dla wszystkich. Zdaniem Toyoty, każdy z nich ma wyjątkowe podejście do tych kwestii.

Andyamo to planer podróży dla osób z ograniczoną mobilnością. Mowa tutaj o osobach starszych, rodzinach z wózkami dziecięcymi i niemowlęcymi czy osobach z niepełnosprawnością. Aplikacja uwzględnia najpotrzebniejsze informacje o trasach, biorąc pod uwagę charakterystykę tras i środków transportu.

Okeenea to aplikacja mobilna, która poprawia orientację w terenie i nawigowanie osobom z ograniczoną mobilnością, Geeny mobility stworzyło stylowy i łatwy w prowadzeniu pojazd Geeny ZERO.

HivePower proponuje równoważenie sieci z wykorzystaniem technologii Vehicle-to-Grid i algorytmów sztucznej inteligencji, które umożliwiają optymalizację zużycia, a także integrację z inteligentnymi budynkami i inteligentnymi urządzeniami.

Kolejny startup, hlpy, digitalizuje usługi związane z pomocą drogową w przypadku awarii lub wypadku. Ponadto, zapewnia kompleksową pomoc w razie unieruchomienia auta. Schippeo to firma specjalizująca się w dziedzinie logistyki i spedycji, która ma technologię umożliwiającą pełne zarządzanie przesyłkami, w tym precyzyjnym monitorowaniem emisji CO2 i gazów cieplarnianych.

Warto przeczytać: Super szybkie stacje ładowania Powerdot z kluczowym wsparciem. Bankowe finansowanie przyspieszy budowę nowych punktów

Polecamy

Więcej w tym dziale: