Revoize jest startupem z Warszawy, założonym przez Stanisława Andrzeja Raczyńskiego. To inżynier z 18-letnim doświadczeniem w zakresie uczenia maszynowego, robotyki, przetwarzania sygnałów i sztucznej inteligencji. Doświadczenie zawodowe zbierał, pracując w Cisco, Intel i BabbleLabs, gdzie odpowiadał za ulepszenie technologii mowy i dźwięku.
Teraz w założonym przez siebie startupie wykorzystuje generatywną sztuczną inteligencję do poprawy jakości dźwięku w czasie rzeczywistym podczas prowadzonych online rozmów.
Warto przeczytać: Rynek petsittingu rośnie w siłę. Polska aplikacja animalhotels planuje pozyskać finansowanie i zadebiutować na rynku brytyjskim
Inwestycyjne wsparcie Revoize
Ta forma komunikacji jest obecnie bardzo popularna, zarówno w kontaktach prywatnych, jak i tych zawodowych. Jej wzrost był widoczny zwłaszcza podczas pandemii, gdzie często musiała zastępować realny kontakt. Z tego powodu zapotrzebowanie na technologie, które poprawiają jakość tej formy komunikacji, jest ogromne. Widać to również po zainteresowaniu inwestorów. Runda pre-seed startupu Revoize zakończyła się pozyskaniem 2 mln zł. Wsparcia udzielili fundusz venture capital AIP Seed oraz Marcin Żukowski, współzałożyciel spółek Snowflake i Vectorwise.
„Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za zaufanie, jakim obdarzyły nas AIP Seed i Marcin. Ta inwestycja pozwoli nam dalej rozwijać naszą technologię, która ma potencjał zrewolucjonizowania komunikacji online. Naszym celem jest dostarczanie rozwiązań, które poprawią jakość, zrozumiałość i komfort rozmów w czasie rzeczywistym, czyniąc zdalne interakcje bardziej przejrzystymi i wydajnymi. Wierzymy, że nasze innowacje znacząco poprawią doświadczenia użytkowników na całym świecie” – skomentował Stanisław Andrzej Raczyński, założyciel Revoize.
Doświadczenie Raczyńskiego z pewnością było również solidnym argumentem, który zachęcił inwestorów. Środki finansowe pomogą rozwinąć narzędzie przekształcające zakłócenia w dźwięk o jakości studyjnej. Revoize ma ambicje stać się liderem tej branży na rynku rozmów zdalnych o praktycznie nieograniczonym potencjale.
Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :)