Platforma Moonlit.ai wykorzystuje sztuczną inteligencję do analizy dokumentów prawnych poszczególnych krajów członkowskich Unii Europejskiej. Narzędzie stale monitoruje europejskie przepisy, dzięki czemu użytkownicy mogą w prosty sposób uzyskać dostęp do aktualnych dokumentów wraz z ich tłumaczeniami i analizami zwracającymi uwagę na konkretne aspekty.
Moonlit początkowo był narzędziem, z którego korzystało Deloitte. Właśnie ogłoszono jednak jego skuteczne odłączenie i od tej pory funkcjonuje on jako niezależny startup.
Warto przeczytać: Londyński fundusz Balderton Capital z ważnym finansowaniem. Zyskają na tym europejskie startupy technologiczne
Curiosity VC inwestuje w Moonlit
Startup zyskał już pierwszego inwestora. To Curiosity VC, które zdecydowało się w ten sposób wzmocnić jego plany rozwojowe. A te są ambitne. Moonlit chce udoskonalić wykorzystywanie sztucznej inteligencji. Dzięki temu wzrośnie dokładność i zasięg możliwych do przeprowadzenia analiz. To ma z kolei zaskutkować wzrostem znaczenia marki w Europie. Początkowo najważniejszymi rynkami dla startupu mają być Niemcy i kraje Beneluksu.
„Jesteśmy podekscytowani, że możemy wesprzeć Moonlit w ich misji zrewolucjonizowania badań prawnych. Ich innowacyjne podejście, łączące sztuczną inteligencję z wiedzą prawniczą, znacząco wpłynie na sposób pracy prawników na całym świecie i zwiększy przejrzystość systemu prawnego” – powiedział Maurice Beckand Verwee, partner w Curiosity VC.
Obecnie platforma jest użytkowana przez wiodące kancelarie prawne oraz korporacyjne działy prawne w całej Europie. Zgodnie z opiniami użytkowników, korzystanie z platformy pozwala na redukcję czasu poświęconego na analizy prawne nawet o 40%. Deloitte pozostało partnerem wprowadzającym projektu.
Źródło grafiki: Moonlit.ai/LinkedIn
Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :)