Sztuczna inteligencja – jak nauczyć się współpracować z maszynami? Podcast z Dominiką Bucholc, AI & Strategy Expert

Informacje o autorze

09 kwietnia 2025
Udostępnij:

Sztuczna inteligencja budzi jednocześnie podziw i niepokój. Z jednej strony automatyzuje żmudne zadania, zwiększa efektywność i pozwala ludziom skupić się na bardziej kreatywnych wyzwaniach. Z drugiej jednak wiele osób zadaje sobie pytanie: czy AI zabierze mi pracę? W dzisiejszym odcinku podcastu zastanawiamy się jak nauczyć się współpracować z maszynami?

Sztuczna inteligencja

Choć upowszechnienie się sztucznej inteligencji miało miejsce dość niedawno, to tempo zmian jest zawrotne. Cały czas zastanawiamy się czy jest to bardziej szansa czy zagrożenie dla społeczeństwa. Jednak rewolucji AI nie jesteśmy w stanie już zatrzymać, dlatego w najnowszym odcinku podcastu zadaliśmy pytanie jak nauczyć się współpracować z maszynami? I nie tylko przy powtarzalnych zadaniach, ale jak nie zatracić swoich podstawowych cech jak kreatywność czy intuicja.

Dominika Bucholc to ekspertka w dziedzinie sztucznej inteligencji, strategii cyfrowej i nowych technologii. Doświadczenie zdobywała w Deloitte, gdzie tworzyła strategie cyfrowe dla globalnych marek. W trzecim odcinku podcastu MamBiznes: Startup Talks opowiada o mitach związanych ze sztuczną inteligencją, radzi jak współpracować z AI oraz wskazuje które miejsce zajmuje Polska w tym wyścigu technologicznym.

Współpraca ze sztuczną inteligencją

Współpraca ze sztuczną inteligencją to dziś jedna z kluczowych kompetencji przyszłości – niezależnie od branży. Nie chodzi już tylko o znajomość konkretnych narzędzi, ale o umiejętność formułowania trafnych poleceń, krytycznej analizy wyników i świadomego wykorzystywania AI jako partnera w codziennej pracy. Jednak podejmując współpracę z AI musimy pamiętać o swojej kreatywności czy intuicji.

W Polsce pojawia się coraz więcej szkoleń na temat współpracy ze sztuczną inteligencją, a dla młodzieży czy studentów posługiwanie się AI to podstawa. Choć wolniej w porównaniu do zachodniej konkurencji, ale Polska również rozwija się na mapie nowych technologii. Mamy coraz więcej startupów odnoszących sukces na skalę międzynarodową. W Poznaniu powstaje nie tylko Fabryka AI, ale również pierwszy komputer kwantowy w naszym kraju.

Dominika Bucholc jako założycielka firmy doradczo-szkoleniowej wspiera liderów biznesu w skutecznym wdrażaniu AI, automatyzacji i nowoczesnych technologii. W dzisiejszym odcinku odpowie czy AI faktycznie zabiera miejsca pracy, jakie kompetencje będą kluczowe w świecie współpracy z technologią oraz jak wygląda adaptacja AI w Polsce na tle innych krajów.

Zachęcamy do wysłuchania kolejnego odcinka podcastu Startup Talks na platformie YouTube oraz Spotify. Subskrybuj nasz kanał, wyraź swoją opinię w komentarzu i obserwuj nas w mediach społecznościowych.

Polecamy

Więcej odcinków: