9 przeszkód, które musisz pokonać, żeby zarobić pierwszy milion

Każdy młody przedsiębiorca rozpoczynający przygodę z biznesem po cichu myśli o sukcesie. Symbolem powodzenia własnej działalności jest mityczny pierwszy milion na koncie firmy. Aby go jednak osiągnąć na początkującego biznesmena czeka do pokonania prawdziwy tor przeszkód. Problemów, z którymi spotkają się przedsiębiorcy jest mnóstwo, co powoduje, że tylko nieliczni docierają do „pierwszego miliona” . Oto 9 najczęstszych przeszkód, które stają na drodze przyszłym przedsiębiorcom w osiągnięciu wymarzonego celu.

Foto: FORUM/ Zero Creatives

Pojawiająca się bezczynność

Każdy przyszły przedsiębiorca jest świadomy dużego wysiłku, który go czeka. Jednak, gdy tylko przychodzi czas na wykonanie pierwszych zadań, pojawia się przerażenie oraz rezygnacja. Nie dotyczy to tylko jednej osoby. Z reguły ten problem dotyka całego zespołu.

Myślenie: Co inni powiedzą?

Niektóre pomysły na biznes mogą budzić pewne kontrowersje, ponieważ przykładowo łamią pewne tabu. Wtedy każdy zastanawia się co powie rodzina, znajomi, społeczeństwo – nikt w końcu nie chce zostać odrzucony przez którą kolwiek z grup społecznych.

Jednak ten problem pojawia się również w innej sytuacji. Pracując w grupie, każdy stara się być uprzejmy wobec siebie. Może przejawiać się to trudnościami związanymi z podejmowaniem decyzji. Z uwagi na opinie innych osób, nie pojawiają się często ważne i dobre rozwiązania.

Spędzanie czasu z niewłaściwymi ludźmi

Przy prowadzeniu biznesu, bardzo dobrze jest się otaczać osobami, które motywują do działania. W przeciwnym razie, wszystkie pomysły będą odkładane na późniejszy czas. Ponadto zyskując odpowiednie kontakty, można uprościć sobie drogę do realizacji własnego celu.

Oczywiście nie oznacza to, aby porzucać własnych przyjaciół. W końcu to dzięki nim, polepsza się samopoczucie. Ważne jest aby umiejętnie dzielić ten czas.

Tendencja do obwiniania innych

Są chwile, kiedy życie jest brutalne. Z powodu braku możliwości kontrolowania wszystkiego, ludzie posiadają skłonność do obwiniania innych, szczególnie wtedy gdy coś dzieje się źle. Wtedy nie ważne jest kto zawinił. Przyczynia się to do pojawiania nieporozumień w zespole.

Brak obiektywizmu

Przekonanie o niezawodności pomysłu, jest błędem. Praktycznie każda idea ma swoje wady. Jest to problem zarówno polskich jak i światowych start-upów.  Jednak w momencie urzeczywistnienia biznesu, ten błąd może być bardzo kosztowny. Dlatego bardzo ważne jest wykorzystanie właściwych narzędzi analitycznych.

Brak czasu

Mając rodzinę, studiując zmniejsza się dyspozycyjność. Oczywiste jest, że nie ma możliwości zrezygnowania, z którego kolwiek z tych elementów. Ilości godzin w ciągu doby również nie można zwiększyć. Jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest właściwe zarządzanie każdą minutą.

Nawyki

Każdy człowiek posiada pewne nawyki. Część z nich są dobre, a inne złe. Dlatego warto jest czasem stanąć przed lustrem , posłuchać innych. Dzięki temu można wyeliminować wszystkie negatywy, przyczyniając się do poprawy własnego działania w wielu obszarach życia.

Brak wiary

Brak wiary we własny pomysł to częsty powód zaniechania realizacji projektu. Droga do celu zawsze jest kręta i wyboista. Dlatego aby osiągnąć sukces, należy wierzyć w siebie i własny pomysł. Jednak nadmierna pewność siebie, o której już zostało wspomniane, również może negatywnie przyczynić się do osiągnięcia wcześniej ustalonego celu.

Nieuczenie się na cudzych błędach

Każdy popełnia jakieś błędy. Jednak po co powtarzać cudze błędy? Pewnego razu Billowi Gatesowi zadano pytanie, jaką supermoc chciałby mieć, odpowiedział: „Umiejętność szybkiego czytania” – dzięki której mógłby poznać wszystkie błędy popełniane przez ludzi.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*