Kredyt na wyrobienie prawa jazdy? To możliwe
Szukając źródła finansowania na wyrobienie prawa jazdy, możesz postawić na kredyt gotówkowy. Cechą charakterystyczną tego produktu bankowego jest możliwość przeznaczenia uzyskanych środków na dowolny cel. Kredyt gotówkowy można więc przeznaczyć przykładowo właśnie na sfinansowanie kursu prawa jazdy.
Alternatywnym sposobem uzyskania środków są pożyczki oferowane przez instytucje pozabankowe. Te także z zasady przeznacza się na dowolne cele. Pożyczka pozabankowa na raty działa dość podobnie do kredytów gotówkowych. Zwróć jednak szczególną uwagę na całkowite koszty i RRSO.
Zaciąganie kredytu gotówkowego na kurs prawa jazdy
Uzyskanie kredytu gotówkowego na każdy cel, w tym prawo jazdy przebiega w ten sam sposób:
- Wybierz korzystną propozycję — pomoże Ci w tym internetowy ranking kredytów gotówkowych.
- Złóż wniosek kredytowy — najprościej zrobisz to przez internet.
- Odbierz pieniądze — po zawarciu umowy otrzymasz pieniądze, które możesz spożytkować na wyrobienie prawa jazdy.
Z perspektywy banku kredyt na prawo jazdy opiewa na relatywnie niewielką sumą. Stąd formalności są ograniczone. Mniej jednak świadomość, że każdy bank ma własne procedury. Każdy kredytodawca zweryfikuje też zdolność kredytową oraz historię kredytową. Na podstawie tych analiz wyda pozytywną lub negatywną decyzję kredytową.
Kredyt na podstawie przedłożenia samego prawa jazdy? To niewykonalne
Żaden bank nie udzieli finansowania na podstawie prawa jazdy. Powód jest prosty. Mianowicie kredytodawca wymaga przedstawienia dokumentu tożsamości. Tymczasem z punktu widzenia przepisów prawo jazdy nie jest dokumentem tożsamości. Na podstawie samego prawa jazdy nie zweryfikujesz więc w banku swojej tożsamości. Bez tego złożenie wniosku o kredyt jest zaś niemożliwe.
To, że prawo jazdy nie jest traktowane jako dokument tożsamości, może zaskakiwać. Wszakże jest to dokument wydawany przez urząd. Znajduje się na nim zdjęcie, dane osobowe oraz numer identyfikacyjny. W praktyce jest to jednak wyłącznie dokument potwierdzający uprawnienia do prowadzenia pojazdów, a nie dokument tożsamości.
Jaki dokument tożsamości jest niezbędny do zaciągnięcia kredytu?
Podstawowym dokumentem wymaganym przez banki jest dowód osobisty. Polskie prawo nakłada obowiązek posiadania dowodu osobistego na polskich obywateli. Stąd ten dokument tożsamości jest powszechny.
Banki przygotowują wnioski i umowy kredytowe z uwzględnieniem właśnie dowodów osobistych. Kredytodawca może też użyć danych zawartych na dowodzie osobistym do zweryfikowania wnioskodawcy w rejestrach dłużników. W rzadszych przypadkach banki do weryfikacji klienta używają danych, które ukazuje paszport. Tak może się zdarzyć w przypadku obcokrajowców.
Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :)