Fundusze Norweskie dla polskich przedsiębiorców. Wydłużono termin naboru wniosków

Informacje o autorze

30 marca 2022
Udostępnij:

Dobra wiadomość dla firm zainteresowanych pozyskaniem dofinansowania na działalność z Funduszy Norweskich. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przedłużyła nabór wniosków z 31 marca do 7 kwietnia.

Fot. Shutterstock/ muchomoros

PARP czeka na projekty od przedsiębiorców w konkursie „Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich – Blue Growth”. Inicjatywa daje możliwość pozyskania od 200 tys. zł euro do nawet 2 mln euro.

Wydłużenie terminu zostało uzgodnione z norweskim partnerem Innovation Norway oraz Krajowym Punktem Kontaktowym. Termin składania wniosków w konkursie „Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich – Blue Growth” w Programie Rozwój przedsiębiorczości i Innowacje zostaje wydłużony o 7 dni kalendarzowych do 7 kwietnia 2022 r. do godziny 16.00.

Dofinansowanie z Fundusze Norweskich dla polskich przedsiębiorców

„Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich – Blue Growth” to część programu „Rozwój przedsiębiorczości Innowacje”. Inicjatywy zgłaszane do konkursu powinny dotyczyć tzw. niebieskiego wzrostu, czyli dążyć do zapewnienia najbardziej wydajnego i zrównoważonego wykorzystania zasobów wód i wybrzeży. Projekty w ramach tego schematu mogą jednocześnie przyczyniać się do ograniczenia zanieczyszczenia wód i ich otoczenia.

 

Dla kogo wsparcie: o pieniądze mogą się ubiegać mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwa które:
– zamknęły jeden rok obrotowy trwający przynajmniej 12 miesięcy,
– przynajmniej w jednym zamkniętym roku obrotowym w okresie 3 lat poprzedzających rok, w którym złożyły wniosek o udzielenie wsparcia osiągnęły przychody ze sprzedaży
nie niższe niż równowartość 20 tysięcy euro

Na co można przeznaczyć dofinansowanie: pozyskane środki przedsiębiorca może wydatkować na:

– inwestycje (m.in. w portach morskich lub śródlądowych):
– nowe środki trwałe w tym maszyny i urządzenia
– roboty i materiały budowlane
– wartości niematerialne i prawne
– dodatkowe koszty w zakresie ochrony środowiska
– wydatki inwestycyjne w portach, w tym:
– budowa, wymiana lub modernizacja infrastruktury portowej
– pogłębianie
– eksperymentalne prace rozwojowe
– usługi doradcze

Kwota dofinansowania: od 200 tysięcy do 2 milionów euro

Wyniki poprzedniego naboru

W poprzednim konkursie „Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich – Blue Growth” podpisano 21 umów o dofinansowanie, na kwotę prawie 53 mln zł. Wśród tych, znajdują się projekty dotyczące farm wiatrowych na morzu, a także te związane z rozwijaniem technologii, które wpływają np. na oczyszczalnie ścieków oraz sposoby oczyszczania i uzdatniania wody.

Polecamy

Więcej w tym dziale: