Nawet 80 proc. dofinansowania do szkoleń dla firm

Informacje o autorze

16 maja 2022
Udostępnij:

Nawet 80 procent dofinansowania mogą otrzymać firmy na szkolenia otwarte i szyte na miarę potrzeb. To kolejna z usług, jakie na co dzień oferuje Kielecki Park Technologiczny.

Usługi szkoleniowo-doradcze to jeden z filarów KPT. W ostatnim czasie poważnie wzmocniony poprzez dołączenie instytucji do Bazy Usług Rozwojowych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. – Usługi szkoleniowo-doradcze, i to zarówno te podstawowe, jak i specjalistyczne, to must have każdego parku technologicznego. Świadczymy je od początku naszej działalności, a dziś rozwijamy, stawiając przed sobą jeszcze bardziej ambitne cele – mówi Justyna Lichosik, dyrektor KPT.

Jednym z nich jest włączenie Parku do Bazy Usług Rozwojowych PARP, co stwarza możliwość organizacji szkoleń i doradztwa na preferencyjnych dla przedsiębiorców warunkach. Uzyskanie wpisu nie było proste, a procedura aplikacyjna wymagała sporego wysiłku i zaangażowania. KPT musiał się wykazać m.in. wysokim standardem świadczenia usług, doświadczeniem, odpowiednią infrastrukturą, a także dobrymi relacjami i sprawną komunikacją z klientami i otoczeniem biznesowym. Dziś Park jest jedną z nielicznych instytucji publicznych w bazie.

Z dostępnych w bazie propozycji mogą skorzystać samozatrudnieni, a także mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa. Co ważne, firmy mogą się ubiegać o zwrot nawet 80 proc. kosztów udziału w szkoleniach.
Jak skorzystać z oferty? Wystarczy wejść na stronę www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl i sprawdzić, co proponuje Kielecki Park Technologiczny. Katalog tematów powstał na bazie dotychczasowych doświadczeń KPT oraz ankiet przeprowadzonych wśród lokatorów Parku.

Po wyborze interesującej tematyki i wygenerowaniu tzw. Karty usługi, przedsiębiorcy powinni zgłosić się do Operatora Regionalnego: Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii lub Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej i podpisać umowę o dofinansowanie. Jeden uczestnik może liczyć na zwrot wydatków w wysokości 6 tys. zł netto, a firma, która chce przeszkolić większą liczbę pracowników – 60 tys. zł netto (projekt potrwa do 30 czerwca 2023 roku).

– Kapitał ludzki to najważniejsza wartość firmy. Należy pamiętać, że na rynku pojawiają się nowe trendy, za którymi trzeba nadążać. Przystąpienie do Bazy Usług Rozwojowych jest dla nas bardzo ważne. Możemy podnosić kwalifikacje w zakresie realizacji konkretnych zadań wewnątrz przedsiębiorstwa. Mocno wchodzimy w ten obszar – podkreśla Dominik Kraska, zastępca dyrektora KPT.

Po podpisaniu umowy wystarczy utworzyć konto w Bazie Usług Rozwojowych, zapisać się na szkolenie i je opłacić. Refundację kosztów przedsiębiorca otrzyma po szkoleniu.

Najbliższe szkolenia to:

29-30 czerwca – „Autoprezentacja i charyzma lidera”.

11-12 lipca – „Certyfikowane Szkolenie: LinkedIn MasterClass & Social Selling”.

Źródło: materiały dla mediów

Polecamy

Więcej w tym dziale: