Polakom pomysłów na biznes nie brakuje. Znamy laureatów konkursu Startuj z Mazowsza

Informacje o autorze

29 października 2021
Udostępnij:

Znamy laureatów III edycji konkursu Startuj z Mazowsza. Wszystkich pomysłodawców łączy jeden wspólny mianownik – idea, którą chcą zawojować nie tylko polski rynek. 

W tym roku organizatorzy otrzymali rekordową liczbę pomysłów na biznes. Startuj z Mazowsza to konkurs organizowany przez Województwo Mazowieckie, adresowany do mazowieckich startupów, które tworzą innowacyjne pomysły i produkty, a ich działalność nie jest dłuższa niż 3 lata. Wyniki III edycji konkursu Startuj z Mazowsza zostały ogłoszone podczas spotkania finałowego, które odbyło się w czwartek, 21 października 2021 r.

Polakom pomysłów nie brakuje

Wyobraź sobie dzień, w którym zaraz po przebudzeniu robisz sobie śniadanie ze świeżych produktów, dostarczonych przez KARMNIK bezpośrednio od lokalnych i sprawdzonych producentów. Zakładasz ubranie i buty, które dostały drugie życie dzięki WOSHWOSH. Wychodzisz z domu, po drodze kupujesz kawę, za którą płacisz zegarkiem TTMM+. W pracy wyszukujesz dokumenty w niezwykle szybkim czasie, dzięki wyszukiwarce SEEKSTORM, a podczas szkoleń łączysz się z osobami z całego świata, korzystając z platformy do wizualizacji VR-LEARNING. Zamawiasz jedzenie, które otrzymujesz w pysznym, jadalnym naczyniu BREADPACK. W wolnej chwili podziwiasz świat z lotu ptaka, dzięki ultranowoczesnemu radarowi monitorującemu XY-SENSING. Wracasz do domu, w którym hodujesz rośliny w koreczkach z włókien roślinnych i odpadów organicznych Fibritech firmy ORGANIC DISPOSABLES. Sprawdzasz stan swojego zdrowia, używając testu Flu Sensor firmy SENSDX. Spożywasz zbilansowaną, pełnowartościową kolację dzięki YOUSH, przygotowaną w 5 minut, a wieczorem, podczas spaceru, oddychasz świeżym i czystym powietrzem, które zostało oczyszczone przez filtr ATMOSHELL.

W tym roku odbyła się już III edycja konkursu, w której pomysłowi przedsiębiorcy mogli aplikować w jednej z trzech kategorii:

Inno-Tech – startupy tworzące nowe produkty i procesy oraz znaczące zmiany technologiczne w produktach i procesach, obejmujące innowacje produktowe, procesowe i systemowe (w fazie wzrostu na etapie sprzedaży),

Social Impact – startupy o pozytywnym oddziaływaniu na środowisko lub społeczeństwo (bez względu na etap rozwoju),

Start – startupy tworzące niestereotypowe projekty, będące na etapie Minimum Value Product lub prototyp, mające szanse na efektywny rozwój i skalowanie.

W ramach konkursu wpłynęły 53 zgłoszenia: najwięcej, bo aż 28 – w kategorii Social Impact, co pokazuje, że początkujący przedsiębiorcy coraz częściej skupiają się na istotnych społecznie kwestiach, które wywierają ogromny wpływ na jakość życia całej społeczności.

Wszystkie startupy przeszły ocenę formalną a następnie dwa etapy oceny merytorycznej. Została wyłoniona najlepsza 11-nastka, która zaprezentowała się przed komisją podczas tzw. Pitch Day. Jury w składzie: dr hab. Agnieszka Skala – adiunkt na Politechnice Warszawskiej, współzałożycielka i prezes Szkoły Przedsiębiorczości Innovation Nest SPIN, Greg Albrecht – multiprzedsiębiorca, mentor, trener, inwestor, Maciej Sadowski – prezes fundacji Startup Hub Poland i Adrian Migoń – CEO Youth Business Poland, oceniało przede wszystkim innowacyjność rozwiązania, wpływ społeczny pomysłu, model biznesowy, zespół i potencjał projektu.

Polecamy

Więcej w tym dziale: