Wsparcie państwa i nowa szansa dla firm w kryzysie

Informacje o autorze

08 grudnia 2021
Udostępnij:

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na wydarzenie dedykowane pomocy biznesom, które znajdują się w kryzysie. Konferencja odbędzie się 8 grudnia 2021 r. o godz. 10:00 na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Foto: thetaXstock

Wydarzenie będzie również transmitowane online na stronie Agencji. Tematem rozmowy będzie m.in. Dyrektywa Restrukturyzacyjna oraz Polityka Nowej Szansy. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Od ponad dwóch lat świat mierzy się z pandemią koronawirusa oraz jej skutkami. Przez ten czas ucierpiało wiele obszarów naszego życia. Wyzwania spotkały m.in. ochronę zdrowia, edukację oraz gospodarkę. Podmioty międzynarodowe, państwowe i regionalne oferują wiele programów pomocowych dla ofiar pandemii. Podczas środowej konferencji „Wsparcie Państwa dla firm w kryzysie” przedstawiciele Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przedstawią propozycje pomocy dla biznesów związane z Dyrektywą Restrukturyzacyjna oraz Polityką Nowej Szansy.

Postępowanie restrukturyzacyjne może być stosowane nie tylko w sytuacji niewypłacalności, ale przede wszystkim, gdy sytuacja wskazuje na to, że w niedługim czasie można stać się niewypłacalnym. To narzędzie zapobiegawcze, którego celem jest ochrona najlepszych interesów wierzycielu. W praktyce oznacza to, że wskutek restrukturyzacji żaden wierzyciel nie znajdzie się w sytuacji gorszej niż ta, w jakiej znalazłby się w przypadku likwidacji. Podstawą restrukturyzacji zapobiegawczej jest system wczesnego ostrzegania (SWO).

Innym programem dostępnym dla przedsiębiorców jest Polityka Nowej Szansy 2.0. Oferuje on narzędzia pozafinansowe dla biznesów w trudnych sytuacjach, m.in. system wsparcia zorientowany na przeciwdziałanie upadłości firm poprzez budowę i promowanie systemów wczesnego ostrzegania, pozasądowe i sądowe form naprawy i restrukturyzacji oraz ułatwianie ponownego rozpoczęcia działalności gospodarczej osobom, które poniosły porażkę biznesową. Wsparcie zapewniane jest poprzez działania o charakterze doradczo-szkoleniowymi informacyjno-promocyjnym oraz coaching i mentoring.

– Zapraszamy wszystkich przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, którzy ucierpieli na skutek pandemii. Nasi prelegenci przedstawią finansowe i pozafinansowe możliwości pomocy dla biznesów. Warto zapoznać się z ofertą wsparcia, jakie oferują podmioty państwowe. Jestem pewna, że przedstawimy wachlarz środków i możliwości wsparcia, które zmitygują okresowe trudności w przedsiębiorstwach – powiedziała Magdalena Hilszer, dyrektor w PARP.

Polecamy

Więcej w tym dziale: