Wybrano pomysły zakwalifikowane do programu akceleracyjnego StartUP Małopolska

Informacje o autorze

11 kwietnia 2022
Udostępnij:

Start-up technologiczny, tworzący system szybkiego reagowania dedykowany agencjom ochrony – REAKTO – zakwalifikował się do 9. edycji programu akceleracyjnego #StartUP Małopolska. Uczestnictwo w inicjatywie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego to okazja, by zdobyć nowe kompetencje oraz wprowadzić nowe produkty i usługi na rynek. W drugim kwartale br. spółka rozpoczyna pilotaż swojej usługi we współpracy z partnerskimi agencjami ochrony.

Fot. YAY Foto/ unikpix

– Udział w #StartUp Małopolska to dla zespołu REAKTO możliwość nawiązania relacji z potencjalnymi klientami korporacyjnymi, dopracowanie lejka sprzedażowego oraz propozycji wartości dla klientów końcowych i partnerów, będąc wspieranym przez ekspertów w tych dziedzinach. To również okazja do poszerzenia wachlarza kompetencji w obszarach biznesowych, co wpisuje się w naszą wizję budowania interdyscyplinarnego zespołu. Przed nami kilka warsztatów, m.in. z pozyskiwania leadów, komunikacji czy ochrony własności intelektualnej. Odświeżenie oraz uzupełnienie wiedzy w tych tematach z całą pewnością wesprze nasze działania w najbliższych miesiącach, które zapowiadają się bardzo intensywnie – mówi Wojciech Stawiarski, założyciel i CEO REAKTO. – Dodatkową korzyścią jest możliwość poznania przedstawicieli ciekawych startupów – uczestników programu, a także specjalistów i szkoleniowców z różnych dziedzin. Networking pozwala nie tylko na budowanie kontaktów biznesowych, ale i poszerza horyzonty oraz ukazuje nowe płaszczyzny do rozwoju – dodaje.

REAKTO to firma, która zajmuje się tworzeniem i kompleksową obsługą systemu szybkiego reagowania dedykowanego przede wszystkim agencjom ochrony oraz ich klientom– indywidualnym i biznesowym. Spółka rozwija autorską technologię półautonomicznych, a docelowo autonomicznych lotów patrolowych i interwencyjnych za pomocą dronów.

#StartUP Małopolska to intensywny, kilkutygodniowy program akceleracji, skierowany do startupowców, małych i średnich przedsiębiorców o największym potencjale z terenu Małopolski, którzy chcą rozwijać swój biznes. Dzięki udziałowi w programie firmy mają okazję zdobyć nowe kompetencje i umiejętności, dzięki którym rozwiną swoje firmy, udostępnią nowe produkty i usługi oraz wprowadzą je na nowe rynki. Dla każdej z firm zostanie przygotowany szczegółowy plan akceleracji oparty na aktualnych potrzebach, wcześniej zdefiniowanych podczas warsztatów przedakceleracyjnych i indywidualnych konsultacji. Akceleracja kończy się sporządzeniem szczegółowego końcowego raportu dla każdej firmy wraz z rekomendacjami co do dalszych działań i kierunku rozwoju.

– Przy wyborze startupów do 9. edycji akceleratora #StartUP Małopolska głównie braliśmy pod uwagę przede wszystkim potencjał biznesowy, doświadczenie i zapał do pracy zespołu, a także potencjał skalowalności biznesu zgłoszonych spółek. REAKTO wyróżnia innowacyjność produktu, która jest połączona z przemyślanym modelem biznesowym. To te czynniki zdecydowały o zakwalifikowaniu się tej firmy do programu – podsumowuje Szymon Struszyński z Rebels Valley, firmy realizującej program na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Według analityków rynek dronów w najbliższych latach ma podwoić swoją wartość. Branży sprzyjają regulacje prawne, w szczególności na rynkach europejskich oraz szybki wzrost samego rynku. MarketsandMarkets szacuje, że oczekiwana wartość globalnego rynku dronów w 2026 r. wyniesie ok. 58,4 mld USD.

REAKTO to polski startup znajdujący się na wczesnym etapie rozwoju. Spółka zajmuje się tworzeniem i kompleksową obsługą systemu szybkiego reagowania dla agencji ochrony oraz ich klientów – indywidualnych i biznesowych. Obecnie rozwija autorską usługę pozwalającą na półautonomiczne (docelowo również autonomiczne) loty patrolowe i interwencyjne za pomocą bezzałogowych statków powietrznych. Prezesem spółki jest Wojciech Stawiarski, posiadający wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania systemów informatycznych w środowiskach o wysokiej dostępności i wysokiej wydajności. REAKTO rozważa debiut giełdowy w 2023 roku.

Źródło: newseria.pl

Polecamy

Więcej w tym dziale: