Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Nowe możliwości dla energetycznych start-upów na konferencji Taurona [Materiał Partnera]

Tauron ma już doświadczenie w prowadzeniu programów akceleracyjnych. Na swojej infrastrukturze przeprowadził 46 pilotaży innowacyjnych technologii przygotowanych przez start-upy. Teraz chce się podzielić swoimi doświadczeniami i dać szanse kolejnym młodym firmom.

DEBATA: Duży biznes i start-upy – wspólne korzyści

Tauron przetestował już współpracę ze start-upami podczas 46 pilotaży, kandydaci do udziału w kolejnych mogą zasięgnąć informacji podczas konferencji która odbędzie się 15 grudnia o godzinie 11:00.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu online. Dostęp jest otwarty pod adresem: https://webcastpb.clickmeeting.com/duzy-biznes-i-start-upy-wspolne-korzysci

 

W kilku programach akceleracyjnych wzięło udział dziesięć spółek z grupy. Oceniono ponad 400 zgłoszeń, a rozwiązania przygotowane przez start-upy wykorzystywane są w m.in. w trakcie obsługi klienta i elektromobilności. Teraz Tauron szykuje kolejny program. Zainteresowane start-upy już 15 grudnia, podczas specjalnej konferencji, będą miały szansę poznać zasady wejścia do akceleratora i finansowania rozwoju innowacji oraz zadawać pytania ekspertom. Konferencja ze względu na sytuację pandemiczną zostanie zorganizowana online.

– Dotychczasowe efekty współpracy ze start-upami i zdobyte doświadczenia powodują, że możemy zaproponować młodym firmom posiadającym interesujące dla nas rozwiązania znacznie większe możliwości wspólnego rozwijania ich projektów. Chodzi tu m.in. o wsparcie finansowe skierowane na rozwój konkretnej technologii. Szczegóły nowego podejścia przedstawimy w przyszłą środę na specjalnej konferencji online, na którą już dziś zapraszamy energetyczne start-upy – mówi Patryk Demski, wiceprezes Tauron Polska Energia ds. strategii i rozwoju.

Dotychczas zgłaszane projekty miały szeroki zakres tematyczny – od rozwiązań wpisujących się w czwartą rewolucję przemysłową, poprzez systemy i urządzenia IoT oraz smart city, aż po narzędzia wspierające digitalizację procesów obsługi klienta i rozwój elektromobilności. W programach ScaleUp jednymi ważniejszych rozwiązań wdrożonych w Tauronie są: oprogramowanie do zarządzania stacjami ładowania samochodów elektrycznych oraz aplikacja mobilna dla klientów. Klienci zyskali też, zwłaszcza w czasie lockdownów, na przeprowadzanych pracach nad rozwojem chatbota. Chatbot wspiera ich podczas pierwszego kontaktu w sprawach dotyczących podpisywania i przepisywana umów oraz zakupu instalacji fotowoltaicznych. Pomaga też w odnalezieniu potrzebnych informacji na portalu tauron.pl. Tauron przyjął Strategiczną Agendę Badawczą w 2019 r. Pierwsze prace start-upów były finansowane z funduszy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach programu ScaleUp. Jednym z operatorów programu był Krakowski Park Technologiczny. Tauron jeszcze w tym samym roku uruchomił jednak własny program akceleracyjny – Tauron Progress. W jego ramach odbył się pilotaż blockchain, który pokazał, jakie możliwości udoskonalenia procesu obsługi oferują innowacyjne technologie informatyczne, np. możliwość zdalnego przekazywania zabezpieczonych dokumentów, ich podpisywania i eliminacji konieczności przesyłania umów w formie papierowej.

 

 

– Wszystkie programy akceleracyjne wdrażane przez Tauron służą jednemu celowi – wygenerowaniu wartości biznesowej dla obu zaangażowanych stron. Dla Grupy współpraca ze start-upami to przede wszystkim możliwość rozwoju i poszerzenia oferty o innowacyjne, niedostępne szeroko na rynku produkty i usługi oraz – w konsekwencji – budowanie przewagi rynkowej. Natomiast start-upom współpraca z nami w formule projektu pilotażowego ułatwia weryfikację założeń technicznych i przyjętego modelu biznesowego. Pilotaż daje więc obu stronom możliwość oszacowania poziomu ryzyka, nakładów inwestycyjnych czy kosztów ogólnych związanych z ewentualnym wdrożeniem nowych rozwiązań na większą skalę – podsumowuje Patryk Demski.

Do udziału w konferencji zaproszenie przyjęli specjaliści:

  • Patryk Demski, wiceprezes zarządu Tauron Polska Energia ds. strategii i rozwoju.
  • Rafał Strzelecki, MBA, inż., prezes zarządu CashDirector SA, innowacyjnej spółki FinTech rozwijającej inteligentne platformy automatycznej księgowości i zarządzania finansami dla małych i średnich firm.
  • Małgorzata Walczak, przedsiębiorczyni, inwestorka i anioł biznesu, od 2016 r. zarządza Funduszem Funduszy PFR NCBR CVC w PFR Ventures, odpowiada też za inwestycje w ramach programu PFR Green Hub FoF.
  • Maciej Sadowski, współzałożyciel i prezes fundacji Startup Hub Poland. Scout, broker technologii i analityk inwestycyjny.
Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.