Ranking kont firmowych

ATmatix

Opis projektu: ATmatix to aplikacja wspierająca inwestorów i graczy giełdowych w podejmowaniu decyzji o sprzedaży i zakupie akcji notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Skąd pomysł: Pomysł na stworzenie aplikacji ATmatix jest wynikiem zainteresowania tematyką giełdową, analizą techniczną, a także statystycznymi metodami analizy danych i uczenia maszynowego.

Dla kogo: Projekt kierujemy do inwestorów i graczy giełdowych, zainteresowanych Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie (i nie tylko) oraz zagadnieniami analizy technicznej wykresów giełdowych. Chcemy promować statystyczne, weryfikowalne podejście do inwestowania, które pozwala na zwiększenie prawdopodobieństwa udanej inwestycji przy jednoczesnej ocenie i minimalizowaniu ryzyka strat.

Model biznesowy: Projekt zakłada udostępnienie podstawowych danych zbieranych przez aplikację bezpłatnie. Obecnie są to wykresy i niektóre dane formacji cenowych dla spółek wchodzących w skład indeksu WIG20.
Pełen dostęp do danych (wszystkie spółki i indeksy notowane na rynku głównym GPW) i zaawansowanych funkcjonalności, takich jak statystyki formacji, analiza wolumenu obrotu, powiadomienia mailowe czy brak reklam, wymaga opłacenia abonamentu.

Pomysłodawcy projektu: Projekt jest prywatnym przedsięwzięciem Piotra Kuciapskiego, posiadającego wykształcenie wyższe inżynierskie w kierunku informatyka. Pracował w firmach zajmujących się wytwarzaniem oprogramowania dla wiodących przedsiębiorstw telekomunikacyjnych w Polsce, najpierw jako programista, a następnie lider zespołu, analityk i architekt systemowy. Pomysł na stworzenie aplikacji ATmatix jest wynikiem jego zainteresowania tematyką giełdową, statystycznymi metodami analizy danych i uczenia maszynowego.

Konkurencja: autochartist.com

Najbliższe cele: Plany rozwoju obejmują sukcesywne włączanie nowych rynków (również zagranicznych) do zakresu naszej automatycznej analizy.
Zakładamy dalszy rozwój aplikacji, dodawanie nowych funkcjonalności i ulepszanie istniejących oraz rozbudowę modelu statystycznego o nowe parametry, wpływające na zachowanie cen na giełdzie.

ATmatix

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.