BUKI

Opis projektu: Zaczęliśmy projekt 3 lata temu. Dołączyło do nas do tej pory ponad 10 000 korepetytorów oraz 30 000 studentów. Obecnie Buki jest jednym z największych serwisów poszukiwania korepetytorów na Ukrainie. Dość szybko rozwijamy się w Polsce i Kazachstanie i w najbliższym czasie startujemy również w Wielkiej Brytanii.

Skąd pomysł: Przed uruchomieniem serwisu dwoje z założycieli pracowało jako korepetytorzy przez 3 lata. W trakcie zajęć pojawił się pomysł na założenie własnego serwisu dla poszukiwania korepetytorów.

Dla kogo: Grupą docelową serwisu są w pierwszej kolejności rodzice (40%), którzy poszukują korepetytora dla swoich dzieci do pomocy przy rozwiązywaniu zadań domowych, przygotowaniu do testów, egzaminów i matury. Nauczanie języków obcych (25%). Również znaczącą grupą są studenci (15%), którzy poszukują nauczycieli aby przygotować się do egzaminów oraz ludzie, którzy chcą udoskonalić swoje umiejętności zawodowe (10%).

Finansowanie: Na etapie tworzenia serwisu zainwestowaliśmy własne pieniądze. Już w drugim miesiacu pracy serwis przyniósł pierwszy dochód, który oczywiście zainwestowaliśmy w rozwój serwisu. Do dzisiaj projekt sam na siebie zarabia.

Model biznesowy: Lekcje stacjonarne: korepetytor wpłaca firmie jednorazową opłate za nowego ucznia, która jest równa wartości 1-3 lekcji.
Lekcje w trybie on line: korepetytor wnosi opłatę równą 100% wartości pierwszej lekcji oraz 15 % od każdego następnego zajęcia. Wszystkie płatności są realizowane automatycznie.

Pomysłodawcy projektu: Oleksandr Yarusevych – Head of Internet marketing, 5 years’ experience in search optimization and google advertising;
Valentyn Bovchaliuk – Chief Technical Office, 3 years’ experience in product development: creating technical tasks, testing, management team of development, Ph.D. in physics;
Kirill Lazarev – Chief Marketing Office, Master’s degree in Entrepreneurship and Management in the UK;
Vadym Synzheretskyi – CEO, 4 years’ experience in management and business development;

Konkurencja: Serwis e-korepetycje.net postrzegamy jako lokalnego konkurenta. Kluczowa róźnica między nami: e-korepetycje – to tablica ogłoszeniowa, na której można opublikować swój profil lub przeglądać konta innych użytkowników, aczkolwiek my jesteśmy serwisem który łączy korepetytorów i uczniów.
W odróźnieniu od nich https://buki.org.pl/ ma tylko sprawdzone profile z aktualną informacją. Oprócz tego jest możliwość kontaktu z profesjonalnym menedżerem.
Wśród globalnych konkurentów: https://www.wyzant.com/ і https://takelessons.com/ – są to dwie największe firmy w Stanach Zjednoczonych.

Globalnie czy lokalnie: Buki od samego początku miał być globalnym serwisem. Obecnie działamy w Polsce, Kazachstanie, Ukrainie i Wielkiej Brytanii. W najbliższym roku planujemy zacząć pracować jeszcze w kolejnych 3-5 krajach.

Najbliższe cele: Planujemy aktywnie pracować na rynkach anglojęzycznych takich jak Wielka Brytania, Kanada, Australia oraz Niemcy. Umocnienie pozycji Top1-2 na isniejących rynkach. Zwiększenie liczby wykładowców do 20 000.
Również rozpatrujemy możliwości inwestycji – $ 200.000 przy Pre-money valuation $1.8m.

BUKI – marketplace for local and online tutors

Dodaj start-up


Komentarze

Avatar

Niezadowolony

8 kwietnia 2020 Odpowiedz

Strona internetowa jest nieefektywna, a zapytania kierowane do managera przepadają. Nie wydaje mi się aby był to, aż tak fenomenaony produkt. Marketing, a rzeczywistość to dwie różne rzeczy. Proszę się zastanowić nad zwiększeniem jakości obsługi

Avatar

Maria

18 września 2020 Odpowiedz

Pracuję z serwisem od początku jego istnienia. Dziękuję menadżerom za odpowiedzialność i przejrzystość w ich pracy! Zawsze pomagają w trudnych sytuacjach. Dobra robota!)

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*