Chatlo.pl – poznaj ludzi blisko Ciebie
Opis projektu: Produkt jest w fazie otwartych testów. Użytkownicy mogą z niego swobodnie korzystać.
Branża / kategoria: gry i rozrywka, life style, turystyka
Rok powstania: 2017
Skąd pomysł: Codziennie mijamy ludzi, którzy mieszkają blisko nas, a których nie znamy. Warto poznać środowisko w którym mieszkamy lub do którego się właśnie wprowadziliśmy. Aplikacja pomaga również z poznawaniu ludzi, gdy jesteśmy przejazdem w mieście i chcemy ograniczyć pole wyszukiwania do najbliższej okolicy.
Dla kogo: Osoby, które chcą poznać ludzi, których codziennie mijają w drodze do pracy jak i nowych ludzi w obcym mieście.
Finansowanie: środki własne
Model biznesowy: inne
Pomysłodawcy projektu: Jan Świst – programista z wieloletnim doświadczeniem nabytym podczas różnorodnych projektów (również własnych m.in. aplikacja Beer Hunter (dawniej Browarek), która zagościła na głównej stronie portalu wykop.pl).
Konkurencja: Projekt jest porównywany do Tindera, ale zakres Chatlo.pl jest dużo szerszy. Chodzi o poznanie ludzi, którzy faktycznie są blisko i chcą wyskoczyć razem na piwo czy imprezę jak i również pozwiedzać nowe miasto z kimś kto już mieszka na miejscu (wystarczy spojrzeć ile jest zapytań osób przyjezdnych prośbami o oprowadzenie po mieście na różnych grupach na Facebooku). Tak naprawdę to sami użytkownicy decydują do czego służy aplikacja 🙂
Rynki: Polska
Najbliższe cele: Platforma na razie się rozwija. Aktualnie można się na nią zalogować przy pomocy Facebooka jak i są obsługiwane hashtagi (dla odfiltrowania nieinteresujących nas wątków). Najważniejsze w tym momencie to zdobycie jak największej ilości użytkowników – tylko wtedy aplikacja ma sens 🙂
Zespół: 1 pracownik
Lokalizacja: Wrocław (dolnośląskie)
MamBiznes.pl
35 500 obserwujących
+ Zaobserwuj nas-
Polska branża medtech rośnie w siłę. Rodzime start-upy zaczynają z sukcesami podbijać zagraniczne rynki
-
Polacy odkrywają nowy wymiar holografii
-
Jak zaprojektować endorfiny? Ich designerskie projekty podbijają serca fanów nowoczesnych technologii
-
Własny prąd z wiatru? Naukowcy ze Śląska wymyślili małe przydomowe turbiny wiatrowe