Ecowarm.pl

Naszym głównym profilem działania jest dobór, projektowanie oraz wykonawstwo instalacji służących do ogrzewania pomieszczeń, produkcji ciepłej wody użytkowej oraz wentylacji w oparciu o pompy ciepła, kolektory słoneczne oraz rekuperatory.

W dobie rosnących cen energii, gazu i paliw postanowiliśmy zainteresować się szerokim wykorzystaniem zasobów energii odnawialnych czerpanych bezpośrednio z otaczającego nas środowiska. Mówiąc krótko: stawiamy na grunt, wodę, powietrze oraz słońce jako przyjazne i niewyczerpane źródła energii.

Trudno wyobrazić sobie pobieranie ciepła z powietrza czy z gruntu, którego temperatura wynosi zimą zaledwie kilka stopni. Czy zatem uzyskane w ten sposób ciepło wystarczy do ogrzania domu i produkcji ciepłej wody? Wbrew pozorom tak.

I na tym polega praca pompy ciepła. Aby być wiarygodnym i móc wyczerpująco odpowiedzieć na różne pytania sami zainwestowaliśmy w tego typu urządzenie i rozpoczęliśmy tworzenie tzw. domu modelowego, zasilanego wyłącznie energią odnawialną. Naszym celem było maksymalne obniżenie kosztów jego utrzymania związanych z ogrzewaniem i produkcją ciepłej wody zakładając przy tym utrzymanie całkowitego komfortu cieplnego. Zainstalowaliśmy w budynku, który spełnia funkcje mieszkalno-usłudowe pompę ciepła typu powietrze-woda. Trudno sprzedawać rozwiązania i promować je jeżeli samemu się ich nie używa i nie jest się przekonanym co do ich efektywności, skuteczności czy niezawodności.

Obecnie dysponujemy szczegółową wiedzą popartą doświadczeniem na temat funkcjonowania tego typu urządzeń w warunkach klimatycznych zachodniej Polski.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, udostępniamy działającą instalację wraz z automatyką oraz kotłownię z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej i buforem do szczegółowych oględzin. Każdy inwestor zainteresowany zakupem może przekonać się o faktycznej wielkości urządzenia, bufora czy zasobnika, sposobie montażu, rodzaju podłączeń, poziomie hałasu itp. Udzielamy szczegółowych odpowiedzi na wszystkie, nawet te najdziwniejsze pytania, dobieramy i projektujemy najbardziej optymalne rozwiązania z uwzględnieniem preferencji klienta, wytycznych architektonicznych, konstrukcji budynku oraz rzeczywistych możliwości pobrania energii ze środowiska.

Planujemy rozwój w kierunku intensywnego promowania sposobów i możliwości wykorzystania energii odnawialnych celem obniżenia kosztów eksploatacji budynków oraz zmniejszenia stopnia zanieczyszczenia środowiska. A co za tym idzie planujemy aktywne propagowanie rozwiązań technicznych umożliwiających wykorzystanie energii odnawialnych w instytucjach publicznych i prywatnych (prowadzenie szkoleń, konferencji, seminariów dla różnych grup odbiorców oraz zajęć edukacyjnych w szkołach) oraz stworzenie centrum badawczo-rozwojowego w celu prowadzenia pomiarów i badań w zakresie opłacalności wykorzystania poszczególnych rodzajów energii odnawialnych a w związku z tym rozbudowę i wyposażenie istniejącej infrastruktury o dodatkowe urządzenia wykorzystujące energię odnawialną.

Naszej działalności przyświeca idea, że „jakość pamięta się dłużej niż cenę”.

Ecowarm.pl

Dodaj start-up


Komentarze

Dodaj komentarz

*
*