MamBiznes.pl

EduCat

Pobieranie danych ...

Opis projektu: Zamykamy właśnie pierwszą rundę finansowania z funduszem venture capital – AIP Seed i koinwestorami z branży EduTech. Plan na kolejny rok to dotarcie do tysięcy uczniów, także poza Polską, a także stworzenie stypendium umożliwiającego łatwiejsze sfinansowanie studiów za granicą.

Branża / kategoria: edukacja

Rok powstania: 2020

Skąd pomysł: Naszej założycielce, Ninie Wieretiło, udało się dostać na BA Economics and Management na Oksfordzie. Udało się to, właśnie dzięki pomocy mentorów, czyli osób, które już tam studiowały. Natomiast dostęp do takich osób dają zazwyczaj tylko najlepsze szkoły z Maturą Międzynarodową, które wysyłają wielu absolwentów za granicę. Pozostali uczniowie, mogą polegać na informacjach z trzeciej ręki lub szukać ich w Internecie. Ta obserwacja była inspiracją do stworzenia miejsca opierającego się na łączeniu osób już studiujących na wymarzonych uczelniach z osobami, które dopiero rozważają takie studia czy też właśnie bardzo chciałyby się na nie dostać.

Początkiem była jednoosobowa działalność; w pierwszym roku Nina obsłużyła 100 klientów. Przez wspólnych znajomych poznała Marka, który pracował nad stworzeniem platformy, gdzie wszystkie procesy związane z aplikacją na studia mogą się dziać w jednym miejscu. Dzięki połączeniu sił tak powstał EduCat.

Dla kogo: EduCat pomaga uczniom liceów ogólnokształcących, techników, a nwet uczniom szkół podstaowych wybrać swoje preferencje co do kraju, kierunku i stopnia studiów, a następnie łączy ich z osobami, które już studiują w ich wymarzonym miejscu i są w stanie pomóc powtórzyć swój sukces.

Finansowanie: fundusz Venture Capital

Model biznesowy: sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Nina Wieretiło – absolwentka najbardziej prestiżowego kierunku na Uniwersytecie Oksfordzkim (BA Economics and Management) i współzałożycielka EduCat. Od ponad 7 lat pomaga uczniom dookoła świata aplikować na studia na całym świecie.

Marek Hołówko – w czasie studiów był dyrektorem Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości na SGH. Sam prowadził także platformę turystyki medycznej Clinic Hunter łączącą pacjentów z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Skandynawii z klinikami w Polsce, Turcji i na Węgrzech. Ma wieloletnie doświadczenie w firmach doradczych, m.in. w Deloitte.

Konkurencja: Na rynku od lat istnieją agencje pomagające w aplikacji na studia za granicą. Jednak wiele z nich opiera się na modelu partnerskim z uczelniami, czyli mają z nimi zawarte umowy. Polega to na tym, że agencja otrzymuje zapłatę od uczelni, do której skieruje ucznia. To prowadzi często do takiej sytuacji, kiedy uczeń trafia do miejsca, które niekoniecznie jest dla niego najlepszym wyborem. Można znaleźć też osoby, które samodzielnie pomagają w aplikacjach, np. jako jednoosobowa działalność gospodarcza lub freelancer. Te mogą jednak dołączyć do społeczności EduCat i dzięki platformie łatwiej i szybciej dotrzeć do tysięcy uczniów.

Rynki: Polska

Najbliższe cele: W tym roku planujemy dodać do naszego ekosystemu dwa produkty – finansowanie studiów i ubezpieczenia na studia za granicą. Obejmiemy też holistyczną opieką kolejne szkoły w całej Polsce, a także rozpoczynamy ekspansję w nowych dla nas krajach. Chcemy zostać europejskim liderem.

Zespół: 10-15 pracowników

Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

EduCat

Pobieranie danych ...