Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

FitPimp

Opis projektu: FitPimp jest aplikacją typu „social”. Na społeczność aplikacji składać się będą osoby uprawiające sport na każdym etapie zaawansowania. Celem aplikacji jest zmotywowanie do ćwiczeń poprzez współzawodnictwo użytkowników dobierających się w pary.
(G)rywalizacja polega na dzieleniu się zdjęciami, które pod względem postępów i sportowej aktywności użytkowników ocenia społeczność.
FitPimp to również platforma współpracy z trenerami personalnymi, którzy mogą założyć dedykowane konto i promować swoje usługi. Konto każdego użytkownika posiada proste i intuicyjne tabele (treningowa, diety i wagi), które po zatrudnieniu trenera są mu udostępniane do edycji. Trener ma pełen wgląd w postępy swojego podopiecznego.
Aplikacja wykorzystuje popularne trendy związane z wyraźną potrzebą internetowego ekshibicjonizmu w społeczeństwie. Ta potrzeba jest szczególnie widoczna w branży health & fitness.
Najważniejsze w FitPimp:
– Ciągła motywacja poprzez rywalizację (on-line lub/i realnie)
– Wsparcie od społeczności
– Możliwość dzielenia się zdjęciami i postępem z innymi użytkownikami
– Podręczna galeria progresji – wygodna edycja i prezentacja popularnych postów typu „body transformation”
– Platforma współpracy z trenerami personalnymi (online coaching)
– Proste i uniwersalne tabele treningowe, diety i wagi

Aplikacja jest na etapie budowy MVP. Dokładny lean oraz analiza rynku i konkurencji zaowocowały decyzją aby stworzyć wersję o ograniczonej funkcjonalności dzięki czemu prototyp aplikacji można bardziej określić mianem beta wersji.
Możemy pochwalić się skrupulatną, opartą na danych z najnowszego raportu m.in. firmy Deloitte, bardzo dobrze rokującą analizą rynku. Cieszą również pochlebne opinie respondentów ankiet oraz wyniki jakie osiąga konkurencja.

Branża / kategoria: sport

Rok powstania: 2018

Skąd pomysł: Pomysł powstał w mojej głowie gdy wspólnie ze znajomymi obserwowaliśmy „słomiany zapał” nowych członków naszego klubu fitness. Obserwowaliśmy fale nowych, zdeterminowanych obietnicami noworocznymi ludzi, którzy porzucali pomysł po kilku tygodniach a nawet dniach.
To zjawisko jest bardzo dobrze znane w tym środowisku.
Aplikacja FitPimp stanowi podaż na popyt rynku. Jest hybrydowym rozwiązaniem. Ma na celu stworzenie wspierającej i motywującej się społeczności. Posiada funkcję (g)rywalizacji wykorzystując przy tym wspomnianą potrzebę ekshibicjonizmu, dzielenia się zdjęciami a przy okazji pomocną platformą współpracy między trenerem personalnym i klientem. Głównym celem natomiast jest zmotywowanie i utrzymanie motywacji u ćwiczących poprzez rywalizację (jeden na jeden), która jest wymieniana jako jedna z najlepszych metod osiągnięcia tego celu.

Dla kogo: Projekt jest kierowany do wszystkich osób uprawiających sport na każdym etapie zaawansowania oraz do trenerów osobistych.
Według analiz i licznych ankiet aplikacja ma olbrzymią szansę pozyskać osoby, które przerwały systematyczne treningi (szczególnie przez brak motywacji)

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: freemium

Pomysłodawcy projektu: Pomysłodawcą jest Paweł – z zawodu architekt i zagorzały, wieloletni bywalec siłowni oraz wielki fan technologii mobilnych. Posiada doświadczenie zdobyte podczas prac nad innym projektem.
Marlena – odpowiedzialna za marketing, copywriting, prace towarzyszące które pozwalają lepiej poznać nasz target.
Krzysztof – współinwestor. Partycypuje w kosztach. Dzięki swoim znajomościom branżowym już na tym etapie pomaga w dotarciu do potencjalnych użytkowników (przede wszystkim do znanych trenerów personalnych i sieci siłowni).

Konkurencja: – JEFIT Workout Exercise Trainer
– BodySpace – Social Fitness App
– Workout Trainer: fitness coach
– Twinbody Weight Loss Community

Są to aplikacje najbardziej zbliżone do FitPimp.

Rynki: globalny

Najbliższe cele: Obecnie skupiamy się na ukończeniu beta wersji (z ograniczonymi funkcjami) i dalszym testom. Chcemy sprawić słuszność wyników analizy rynku, szukamy nadal feedback’u od respondentów aby móc zaprojektować i wdrożyć pozostałe funkcjonalności.

Zespół: 1 pracownik

Lokalizacja: Kraków (małopolskie)

FitPimp

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.