FitPimp
Opis projektu: FitPimp jest aplikacją typu „social”. Na społeczność aplikacji składać się będą osoby uprawiające sport na każdym etapie zaawansowania. Celem aplikacji jest zmotywowanie do ćwiczeń poprzez współzawodnictwo użytkowników dobierających się w pary.
(G)rywalizacja polega na dzieleniu się zdjęciami, które pod względem postępów i sportowej aktywności użytkowników ocenia społeczność.
FitPimp to również platforma współpracy z trenerami personalnymi, którzy mogą założyć dedykowane konto i promować swoje usługi. Konto każdego użytkownika posiada proste i intuicyjne tabele (treningowa, diety i wagi), które po zatrudnieniu trenera są mu udostępniane do edycji. Trener ma pełen wgląd w postępy swojego podopiecznego.
Aplikacja wykorzystuje popularne trendy związane z wyraźną potrzebą internetowego ekshibicjonizmu w społeczeństwie. Ta potrzeba jest szczególnie widoczna w branży health & fitness.
Najważniejsze w FitPimp:
– Ciągła motywacja poprzez rywalizację (on-line lub/i realnie)
– Wsparcie od społeczności
– Możliwość dzielenia się zdjęciami i postępem z innymi użytkownikami
– Podręczna galeria progresji – wygodna edycja i prezentacja popularnych postów typu „body transformation”
– Platforma współpracy z trenerami personalnymi (online coaching)
– Proste i uniwersalne tabele treningowe, diety i wagi
Aplikacja jest na etapie budowy MVP. Dokładny lean oraz analiza rynku i konkurencji zaowocowały decyzją aby stworzyć wersję o ograniczonej funkcjonalności dzięki czemu prototyp aplikacji można bardziej określić mianem beta wersji.
Możemy pochwalić się skrupulatną, opartą na danych z najnowszego raportu m.in. firmy Deloitte, bardzo dobrze rokującą analizą rynku. Cieszą również pochlebne opinie respondentów ankiet oraz wyniki jakie osiąga konkurencja.
Branża / kategoria: sport
Rok powstania: 2018
Skąd pomysł: Pomysł powstał w mojej głowie gdy wspólnie ze znajomymi obserwowaliśmy „słomiany zapał” nowych członków naszego klubu fitness. Obserwowaliśmy fale nowych, zdeterminowanych obietnicami noworocznymi ludzi, którzy porzucali pomysł po kilku tygodniach a nawet dniach.
To zjawisko jest bardzo dobrze znane w tym środowisku.
Aplikacja FitPimp stanowi podaż na popyt rynku. Jest hybrydowym rozwiązaniem. Ma na celu stworzenie wspierającej i motywującej się społeczności. Posiada funkcję (g)rywalizacji wykorzystując przy tym wspomnianą potrzebę ekshibicjonizmu, dzielenia się zdjęciami a przy okazji pomocną platformą współpracy między trenerem personalnym i klientem. Głównym celem natomiast jest zmotywowanie i utrzymanie motywacji u ćwiczących poprzez rywalizację (jeden na jeden), która jest wymieniana jako jedna z najlepszych metod osiągnięcia tego celu.
Dla kogo: Projekt jest kierowany do wszystkich osób uprawiających sport na każdym etapie zaawansowania oraz do trenerów osobistych.
Według analiz i licznych ankiet aplikacja ma olbrzymią szansę pozyskać osoby, które przerwały systematyczne treningi (szczególnie przez brak motywacji)
Finansowanie: środki własne
Model biznesowy: freemium
Pomysłodawcy projektu: Pomysłodawcą jest Paweł – z zawodu architekt i zagorzały, wieloletni bywalec siłowni oraz wielki fan technologii mobilnych. Posiada doświadczenie zdobyte podczas prac nad innym projektem.
Marlena – odpowiedzialna za marketing, copywriting, prace towarzyszące które pozwalają lepiej poznać nasz target.
Krzysztof – współinwestor. Partycypuje w kosztach. Dzięki swoim znajomościom branżowym już na tym etapie pomaga w dotarciu do potencjalnych użytkowników (przede wszystkim do znanych trenerów personalnych i sieci siłowni).
Konkurencja: – JEFIT Workout Exercise Trainer
– BodySpace – Social Fitness App
– Workout Trainer: fitness coach
– Twinbody Weight Loss Community
Są to aplikacje najbardziej zbliżone do FitPimp.
Rynki: globalny
Najbliższe cele: Obecnie skupiamy się na ukończeniu beta wersji (z ograniczonymi funkcjami) i dalszym testom. Chcemy sprawić słuszność wyników analizy rynku, szukamy nadal feedback’u od respondentów aby móc zaprojektować i wdrożyć pozostałe funkcjonalności.
Zespół: 1 pracownik
Lokalizacja: Kraków (małopolskie)
-
„Jestem pewny, że coraz więcej spółek na rynku polskim, będzie dostrzegać potencjał modelu Virtual Biotech” – mówi CEO Auxilius Pharma, Jędrzej Litwiniuk
-
Oszczędzanie na emeryturę: wyższe limity wpłat na IKE oraz IKZE w 2024 roku
-
Jednoosobowa działalność gospodarcza: z jakich ulg może skorzystać przedsiębiorca?
MamBiznes.pl
35 500 obserwujących
+ Zaobserwuj nas-
Tworzą gry VR i współpracują z Meta. VR Factory Games chce osiągnąć jeszcze więcej w wirtualnej rzeczywistości
-
Liczba założycieli oraz ich cechy osobowości wpływają na sukces startupu, wynika z najnowszych badań
-
Ukraińskie startupy pozyskują finansowanie i są zdeterminowane do dalszego rozwoju. Pomimo trwającej wojny
-
Firma Supreme Energy oferuje ekskluzywne benefity pracownicze. Wśród nich luksusowe wyjazdy zagraniczne i auta premium