LingoLab.pl

LingoLab.pl to internetowa szkoła językowa. Witryna jest platformą służącą do prowadzenia kursów z języków obcych w formie internetowych video-konferencji. Lekcje prowadzone są przez lektorów w czasie rzeczywistym.

Program, który jest stosowany do prowadzenia video-konferencji, pozwala użytkownikom w pełni uczestniczyć we wszystkich zajęciach. Dzięki tej aplikacji uczniowie widzą i słyszą siebie nawzajem i lektora. Dodatkowo uczniowie mogą korzystać z materiałów dydaktycznych prezentowanych przez nauczyciela podczas zajęć.

Każdy uczeń szkoły ma też dostęp do platformy e-learningowej, na której dostępne są wszelkie materiały dydaktyczne, tematy wszystkich lekcji i informacje dotyczącej kursu, takie jak kalendarz, plan zajęć i godziny spotkań on-line. Każdy użytkownik posiada prywatny profil i hasło niezbędne do zalogowania się na platformie. Z poziomu platformy e-learningowej uczniowie logują się do „wirtualnej klasy”, w której odbywają się kursy „na żywo”. Komunikacja odbywa się za pośrednictywem  zestawu słuchawek z mikrofonem i kamery internetowej.

Chcesz zaprezentować swój projekt użytkownikom MamBiznes.pl w zakładce „Start-up”? Napisz na adres kontakt@mambiznes.pl

W trakcie kursu lektor korzysta  z elektronicznych podręczników dostępnych w formie nowoczesnego oprogramowania do tablic interaktywnych, które pozwalają uczniom aktywnie uczestniczyć w zajęciach. Podręczniki elektroniczne wyświetlane są w programie do video-konferecji i widoczne są na ekranach komputerowych każdego uczestnika kursu. Uczniowie widzą prezentowaną przez lektora zawartość podręcznika i mogą wpisywać w nią tekst w celu wykonania konkretnego ćwiczenia.

Wszystkie zajęcia językowe są nagrywane i udostępniane słuchaczom, co umożliwia ponowne odtworzenie całej lekcji w późniejszym terminie. Jest to istotne w przypadku nieobecności słuchacza na danej lekcji.

Po ukończeniu całego kursu uczestnicy otrzymują certyfikat będący potwierdzeniem przebycia kursu i zdobycia umiejętności na danym poziomie trudności językowej.

LingoLab.pl

Dodaj start-up


Komentarze

Avatar

~~ADAM

4 października 2010 Odpowiedz

no moze i dobry pomysl, sa realne korzysci z niego, jak rowniez mozna poznac kilka osob, jest to owszem nisa na rynku, ale stosunkowo powoli to sie w polsce rozwija… zobaczmy za jakis czas, co bedzie…

Avatar

Małgorzata

4 października 2010 Odpowiedz

Brzmi super! Sama zapiszę się na taki kurs, bo nie mam czasu dojeżdżać do szkoły w Warszawie..
Skoro są to kursy z lektorem to na pewno skuteczne, a wychodzić z domu nie muszę. Adam, masz racje, ucząc się w takiej szkole rzeczywiście można poznać ludzi z całej Polski:-)
Pozdrawiam.

Avatar

~~ADAM vel. krzyzak

4 października 2010 Odpowiedz

ale nie chodzi o poznanie ludzi z calego kraju, to jest powiedzmy korzysc poboczna, tu chodzi o wygode jaka Ci stwarza taki serwis oraz o to, ze jak malo ktory od momentu swego istnienia zaczyna zarabiac na siebie…

Avatar

Melon

7 października 2010 Odpowiedz

Czy ktoś z Was się już zapisał i przetestował tą szkołę ? Chcę się zapisać ale niech ktoś napisze jak to wygląda od środka.

Avatar

jacyk

7 kwietnia 2011 Odpowiedz

Melon, jak chcesz zobaczyć jak wygląda nauka od środka w tego typu szkole to zobacz youschool.pl – na bodaj drugim albo trzecim slajdzie mają umieszczone video

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*