Ranking kont firmowych

LINK2BUY.IT

Opis projektu: Jesteśmy firmą technologiczno-handlową, która tworzy aplikację wspierające sprzedaż, analitykę i promowanie marek na Instagramie oraz Pintereście i Twitterze. Sprzedajemy je w formie miesięcznych subskrypcji. Projekt prowadzimy od marca 2016r. Początkowo były to tylko prace deweloperskie i koncepcyjne. Pierwsza sprzedaż pojawiła się w czerwcu 2016r. Obecnie obsługujemy już kilkuset klientów w Polsce i Europie. Cały zespół pracowników liczy sobie 7 osób a spółka jest w pełni rentowna. Aplikacje dostępne są dla użytkowników po utworzeniu konta na naszej platformie link2buy.it

Obecnie w sprzedaży mamy już 3 gotowe narzędzia: INSTA SHOP LINK2BUY, APLIKACJE MAIL2BUY ORAZ APLIKACJĘ SELOGRAM.
Dwie pierwsze (INSTA SHOP oraz MAIL2BUY) kierujemy głównie do branży e-commerce, ponieważ służą wsparciem w monetyzacji biznesu na Instagramie. Celem ich działania dla użytkowników jest skrócenie drogi od inspiracji zakupowej (przeglądającego dany post na profilu) do zakupu pożądanego produktu w sklepie naszego klienta.
Rozwiązujemy w ten sposób powszechnie znane markom ograniczenie Instagrama, polegające na możliwości umieszczenia tylko jednego klikalnego linka w BIO swojego profilu. Najczęściej jest nim link do strony głównej e-sklepu, co dla marek angażujących czas, zasoby ludzkie i pieniężne w rozwój kanału na instagramie jest sporym utrudnieniem.

 

Skąd pomysł: Pomysł narodził się przypadkiem podczas towarzyskiej rozmowy przy kawie w lutym 2016r kiedy rozmawialiśmy z Krzyśkiem (moim wspólnikiem) o potencjale Instagrama i jego ograniczeniach dla marek. Od dłuższego czasu mieliśmy zwyczaj spotykania się na porannej kawie w lokalnej kawiarni w Zduńskiej Woli. Zawsze rozmawialiśmy o obecnych trendach, różnych pomysłach biznesowych i możliwości stworzenia jakiegoś wspólnego e-biznesu. Z Krzyśkiem znamy się od dziecka, nasze losy zawodowe kilkukrotnie krzyżowały się w ciągu ostatnich 10 lat. Kilka razy ze sobą współpracowaliśmy przy realizacji projektów IT, ale dopiero pomysł na LINK2BUY spowodował , że zrezygnowaliśmy z innych aktywności biznesowych angażując 100% swojego czasu zawodowego w ten projekt.

Dla kogo: Wszystkie osoby i firmy zainteresowane podwyższaniem swojego biznesowego „performance” na Instagramie i Pintereście są w kręgu naszego zainteresowania. Nasze aplikacje doskonale sprawdzają się w małych i dużych firmach, które sprzedają swoje produkty w internecie (INSTA SHOP, MAIL2BUY, SELOGRAM) a Instagram i Pinterest są dla nich jednym z wielu, ale bardzo ważnym źródłem pozyskiwania klienta. Współpracujemy też z wieloma blogerami, influencerami, artystami, trenerami, którym zależy na szybkim i celowanym rozwoju swojego kanału na Instagramie ponieważ są dla nich źródłem zarabiania pieniędzy. Każdemu klientowi oferujemy 7 dniowy darmowy okres testowy, po którym decyduje czy chciałby skorzystać z płatnej subskrypcji.

Finansowanie: Do tej pory finansowaliśmy biznes ze środków własnych, ale myślę że przyjdzie moment na zewnętrzne wsparcie inwestora.

Model biznesowy: LINK2BUY to mieszanka dwóch modeli biznesowych. Model SAAS ze wsparciem Telefonicznej Sprzedaży i Obsługi konsultantów. Uważam to za naszą przewagę konkurencyjną, dzięki której możemy oferować nasze rozwiązania nieco drożej niż robią to oparte w 100% o model SAAS przedsiębiorstwa. W ten sposób nasi klienci oprócz samej usługi zyskują nasze codzienne doradztwo i wsparcie, które sobie bardzo cenią.
Zarabiamy na sprzedaży miesięcznych subskrypcji naszych aplikacji. Ceny naszych usług w zależności od wielkości klienta mieszczą się obecnie w widełkach 200zł – 2000zł za miesiączną subskrypcje. To co dla nas najważniejsze to fakt, iż klienci którzy przetestują nasze narzędzia bardzo chętnie zostają z nami na dłużej.

Pomysłodawcy projektu: Założycielami są dwie osoby, które jednocześnie pełnią funkcje w zarządzie spółki.

Krzysztof Tomaszewski – obecny prezes zarządu odpowiedzialny za development to osoba z wieloletnim doświadczeniem w realizacji projektów IT i web developmnet. Certfikowany specjalista Microsoft oraz CISCO w zakresie cloud computing. Od 2008r prowadził własną działalność gospodarczą pod szyldem LONME.

Arkadiusz Bebej – członek zarządu odpowiedzialny za sprzedaż i marketing, to doświadczony przedsiębiorca i coach biznesowy. Od 2007r był właścicielem i zarządzał kilkoma firmami handlowymi, w branży finansowej, internetowej oraz kosmetycznej. W każdej z nich był odpowiedzialny za rozwój kanałów sprzedaży i wyznaczanie kierunków rozwoju.

Konkurencja: Jest kilka Polskich firm, które oferują swoim klientom pojedyncze rozwiązania spośród tych, które my oferujemy w Kompleksowej Ofercie na jednej platformie dlatego też nie traktujemy ich jako konkurencji. Firmami, które nam imponują i do których poziomu chcielibyśmy kiedyś dorównać są 2 amerykańskie marki: CURALATE i SOLDSIE.

Globalnie czy lokalnie: Obecnie, ze względu na ciągle początkowe stadium rozwoju firmy koncentrujemy się na rynku polskim gdzie już potrafiliśmy wypracować cały proces sprzedaży i obsługi klienta. Jak już wspomniałem klienci zostają z nami na dłużej dzięki czemu mamy pewien komfort finansowy w planowaniu dalszego rozwoju biznesu. Pierwszych kilkudziesięciu zagranicznych klientów z Europy już też obsługujemyi myślę, że ten kierunek rozwoju będzie naszym celem w 2017r. O globalnym zasięgu gdzieś po cichu też rozmyślamy i jest to raczej kwestia czasu i dodatkowych środków finansowych.
W 2017r ruszamy też z ofertą Partnerstwa Biznesowego i Franczyzy, która w krótkim okresie czasu powinna dostarczyć nam kilkunastu wartościowych współpracowników odpowiedzialnych za rozwój sprzedaży na przydzielonym rynku. (Europa i Świat)

Najbliższe cele: Cele na 2017r to utrzymać tempo pozyskiwania nowych klientów w Polsce. Zatrudnić kolejnych 5-6 konsultantów odpowiedzialnych za rozwój rynków zagranicznych. Rozwijać sieć Partnerów Biznesowych i Franczyzobiorców. W pierwszej kolejności zaatakujemy rynek niemiecki, brytyjski, skandynawski, oraz całą ścianę wschodnią. Jesteśmy oczywiście otwarci na inne rynki jak tylko pojawią się w zespole odpowiedni „komandosi” do wykonania roboty.

LINK2BUY.IT

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.