Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

ParrotOne

Opis projektu: https://youtu.be/pqCPyIonSBE

Osoby niepełnosprawne czy seniorzy, którzy mają mniej sprawne ręce, stają przed dwoma dużymi problemami – znacznie mniejsza precyzja ruchów (spastyka, przykurcze, drżenie rąk) i szybsze zmęczenie mięśni w stosunku do zdrowego człowieka sprawiają, że trudno jest im pisać na klawiaturze. Budują zdania powoli, męczą się szybciej, popełniają wiele błędów, a piszą mniej. ParrotOne jest aplikacją do komunikacji na urządzenia mobilne, dostosowaną do ograniczeń manualnych osób niepełnosprawnych.

W ParrotOne ograniczamy trudne pisanie na rzecz łatwego i szybszego budowania wypowiedzi. Wystarczy nacisnąć jedną literę na klawiaturze, aby wyświetlić na ekranie bardzo dużą liczbę uporządkowanych (zgodnie z naszym stylem pisania, wcześniej nauczonych się przez aplikację) podpowiedzi w formie słów i przede wszystkim zdań, w które łatwo trafić palcem. Układamy z nich wypowiedzi tak jak z klocków. Do pisania możemy wykorzystać całą powierzchnię ekranu urządzenia, nie tylko klawiaturę – to bardzo duże ułatwienie. Wiele czynności związanych z pisaniem wykonywanych jest za nas. ParrotOne potrafi wstawiać, gdy trzeba, duże litery, spację, polski znaki i znaki interpunkcyjne czy poprawiać tekst bez polskich znaków. Dzięki temu klikamy znacznie mniej, a piszemy szybciej. Możemy sprawniej pisać smsy czy czatować ze znajomymi z Facebooka.

Problemem przed jakim stają niepełnosprawni to brak możliwości, dostępności, prostej i skutecznej, dostosowanej możliwości nauki języków obcych. Dlatego przy pomocy ParrotOne można będzie w intuicyjny sposób uczyć się języków obcych. Już teraz każdą podpowiedź na ekranie możesz, jednym kliknięciem, przetłumaczyć np. na angielski. Wystarczy tak, jak do tej pory – wybierać podpowiedzi po polsku, a aplikacja bezbłędnie je przetłumaczy. Możesz budować poprawne gramatycznie, krótkie zdania po angielsku, w ogóle nie znając tego języka. Naturalnie działa to w obie strony: wystarczy, że rozmówca uruchomi tłumaczenie podpowiedzi po angielsku na polski. ParrotOne pozwala w intuicyjny sposób czatować ze znajomymi, jednocześnie ucząc się języka obcego.

Jesteśmy na etapie MVP.

Skąd pomysł: Jestem osobą niepełnosprawną ruchowo, która ma min. mniej sprawne ręce. Pomysł narodził się z potrzeby pokonania problemu, bariery, przed jaką stanąłem sam i stają podobni do mnie.

Dla kogo: Osoby niepełnosprawne, seniorzy, a także młodzież (funkcja nauki języków obcych).

Finansowanie: Środki własne.

Model biznesowy: Funkcjonalności premium w aplikacji, a w przyszłości sprzedaż hardware z naszym dedykowanym oprogramowaniem, nad którym rozpoczynamy pracę.

Pomysłodawcy projektu: founder, management – Piotr Lewandowski,
dev team:
https://www.fivedottwelve.com/
graphic:
https://www.behance.net/monikabuczynska
https://www.behance.net/adriannanova

Konkurencja: Jedynie aplikacje klawiatur na urządzenia mobilne, które w umiarkowanym stopniu pomagają pisać osobom niepełnosprawnym. Trudno nam wskazać bezpośrednią konkurencję, ponieważ pracujemy nad jak najlepszym rozwiązaniem problemu częściowo wykluczonej grupy społecznej, czego nikt do tej pory na poważnie się nie podjął.

Globalnie czy lokalnie: Kierujemy nasz produkt na rynek aplikacji mobilnych, a w dalszym etapie na rynek desktopowy w powiązaniu z hardware. Od samego początku planujemy nasze rozwiązanie jako globalne, obsługujące możliwie jak najwięcej języków obcych. Naszym priorytetem jest pozyskiwać użytkowników z całego świata.

Najbliższe cele: Pozyskanie strategicznego inwestora. Public Android, następnie public iOS. a na dalszym etapie Mac, Windows + nasz hardware. Jak najszybsze dojście do BEP.

ParrotOne

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.