Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Scanway

Opis projektu: Jesteśmy specjalistami w dziedzinie optyki a nasze rozwiązania wdrażamy w kosmosie i na Ziemi. W ramach ,,kosmicznych działań” projektujemy satelitę obserwacyjnego ScanSAT, natomiast w ,,ziemskich zastosowaniach”świadczymy usługi inżynieryjne w dziedzinie systemów wizyjnych, skanowania 3D i laserowego. Oferujemy nasze usługi dla każdego kto coś produkuje i zależy mu na jak najlepszej jakości swojego wyrobu. Nasze przychody opieramy przede wszystkim na sprzedaży dedykowanych rozwiązań pomiarowych z wykorzystaniem systemów wizyjnych i laserowych.

Branża / kategoria: inne, przemysł

Rok powstania: 2016

Skąd pomysł: Scanway sp. z o.o. powstał w 2016 roku z inicjatywy młodych profesjonalistów wywodzących się z branży optycznej, mechatronicznej oraz pomiarowej. Autorzy projektu to absolwenci Politechniki Wrocławskiej. Pomysł zrodził się w trójce założycielskiej: Jędrzej Kowalewski, Michał Zięba, Maksymilian Sidorowicz. Następnie do składu założycielskiego dołączyła Julianna Zapart i Mikołaj Podgórski. Firma obecnie liczy około 20 osób.

Dla kogo: Dzielimy naszą działalność na dwie kategorie: usługi dla przemysłu i sektor kosmiczny. W pierwszym przypadku naszym klientem jest każda fabryka i zakład produkcyjny na świecie. Nie ograniczamy się tylko do dużych przedsiębiorstw, nasze produkty znaleźć można też w małych rodzinnych zakładach.
W przypadku sektora kosmicznego adresujemy nasze produkty zarówno do innych firm oferujących satelity i urządzenia pracujące w przestrzeni kosmicznej, jak i dla dużych agencji kosmicznych takich jak Europejska Agencja Kosmiczna (ESA).

Finansowanie: dotacja rządowa, dotacja z UE, inkubator, inne, środki własne

Model biznesowy: sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Autorzy projektu to absolwenci Politechniki Wrocławskiej. Wśród założycieli są autorzy projektu DREAM (kosmicznej wiertarki) a także doświadczeni inżynierowie, współpracujący w przeszłości m.in z IWS Fraunhofer. Pomysł zrodził się w trójce założycielskiej: Jędrzej Kowalewski, Michał Zięba, Maksymilian Sidorowicz. Następnie do składu założycielskiego dołączyła Julianna Zapart i Mikołaj Podgórski. Firma obecnie liczy około 20 osób.

Konkurencja: Brak danych.

Rynki: globalny

Najbliższe cele: Jesteśmy aktualnie w fazie wzrostu ze stale rozwijającym się portfolio wdrożeń w przemyśle naziemnym. Mamy także udokumentowane dwa loty naszych rozwiązań w przestrzeń kosmiczną na pokładzie rakiet suborbitalnych. Wciąż wdrażamy nasz flagowy produkt jakim jest satelita do obserwacji Ziemi ScanSAT, natomiast część rozwiązań technologicznych już wdrażamy w rozwiązaniach dla naziemnych odbiorców. Przykładem jest skaner optyczny, który oprócz zastosowania w satelicie już wdrożyliśmy pilotażowo do pomiaru 3D turbin wiatrowych na Ziemi.

Zespół: 15-20 pracowników

Lokalizacja: Wrocław (dolnośląskie)

Scanway

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.