Skillveo.pl

Opis projektu: Skillveo to marketplace dla wiedzy eksperckiej i szkoleń sprzedawany w kanale B2B. Oferujemy szkolenia online z zakresu pakietu Office, sprzedaży, marketingu, programowania, zarządzania, rekrutacji i rozwoju osobistego. Użytkownicy po zarejestrowaniu się na platformie uzyskują dostęp do 5-7 minutowych filmików pomagających w łatwy sposób przyswoić wiedzę dotyczącą interesującego ich zagadnienia. Do nagrań dołączony jest zestaw ćwiczeń oraz test umożliwiający sprawdzenie postępów w nauce. Największą zaletą naszych szkoleń jest ich elastyczność. Uczestnik szkolenia sam decyduje – kiedy, gdzie i w jaki sposób przyswaja wiedzę. Platforma jest też dostępna na tabletach i smartphonach.

Pozyskaliśmy już ponad 60 pracodawców, którzy wykupili dostęp do Skillveo. W tym momencie 7000 pracowników podnosi swoje kwalifikacje dzięki naszemu produktowi. Mamy bardzo zróżnicowany portfel klientów od globalnych korporacji po lokalne firmy o polskim kapitale. Baza Skillveo liczy 107 szkoleń, składających się w sumie na ponad 340 godzin video. Organizujemy też cykliczne webinary.

Najbardziej cieszymy się jednak z wymiernych korzyści jakie przynosi Skillveo naszym klientom. Pracownicy Deutsche Banku zwiększyli efektywność generowania cyklicznych raportów w Excelu o 85%, Energia Polska S.A skróciła czas szkolenia handlowców o 20% i zwiększyła swoje przychody dzięki naszym kursom sprzedażowym, a pracownicy SWM Poland docenili jakość naszych kursów na tyle, że aż 43% z nich szkoliło się poza godzinami pracy.

Skąd pomysł: Pomysł narodził się w 2014 podczas pobytu Przemysława Kaduli w Dolinie Krzemowej. Spotkał się on wtedy z liderami branży edtech i po raz pierwszy miał kontakt ze szkoleniami w formie video oraz z ideą “lifetime learningu”. Bardzo spodobało mu się to, że były one aktualne oraz dawały możliwość elastycznego zdobywania wiedzy.

Po powrocie do Polski, Kadula zbadał rynek oraz dostępne rozwiązania i stwierdził, że warto spróbować. Obecne tempo rozwoju technologii oraz zmiany na rynku pracy sprawiają, że, każdy z nas będzie musiał uczyć się przez całe życie lub przebranżowić się. Kadula chce stworzyć produkt, który który będzie usuwać przeszkody w dostępie do aktualnej i użytecznej wiedzy. Internet sprawia, że Skillveo jest dostępne zawsze i wszędzie, a model biznesowy, który wybraliśmy likwiduje barierę ceny dla jednostki, ponieważ to pracodawca inwestuje w podnoszenie kompetencji pracowników.

Dla kogo: Naszym docelowym klientem są przedsiębiorstwa zatrudniające minimum 100 pracowników. Posiadamy także ofertę skierowaną do mniejszych przedsiębiorstw.

Finansowanie: W tym momencie jesteśmy już po przekroczeniu progu rentowności i finansujemy rozwój produktu z bieżących przychodów. Produkt wytworzyliśmy dzięki inwestycji Benefit Systems.

Model biznesowy: Pracujemy w oparciu o model abonamentowy. Firmy zainteresowane naszą usługą wykupują dostęp dla swoich pracowników. W ramach niego pracownicy mogą w pełni korzystać z oferty naszych kursów.

Pomysłodawcy projektu: Jest dwóch Co-founderów. Przemysław Kadula pełnię funkcję CEO, zaś Adam Gospodarczyk jest odpowiedzialny za rozwój produktu i technologię. Obaj współtworzyli Notatek.pl – największy serwis edukacyjny dla studentów w Polsce.

Skillveo jest kolejnym krokiem na drodze do zrealizowania naszej wizji – dawania ludziom spersonalizowanej edukacji. W zależności od wieku, potrzebujemy różnej wiedzy, często “podanej” w inny sposób. W przypadku studentów korzystających z Notatka były to materiały z zajęć. Skillveo powstało, by szkolić osoby już pracujące – oferuje im kursy video i webinary.

Konkurencja: Na konkurencję patrzymy bardzo szeroko. Każda firma walcząca o budżety szkoleniowe pracodawców jest ich konkurencją.

Globalnie czy lokalnie: Skupiamy się teraz na polskim rynku. Zależy nam na dotarciu do wszystkich jego obszarów i jak największym rozszerzeniu naszej działalności. Potem przyjdzie czas na ekspansję zagraniczną.

Najbliższe cele: Skupiamy się teraz na skalowaniu zespołu handlowego oraz rozbudowie bazy szkoleń.

Skillveo

Dodaj start-up


Komentarze

Dodaj komentarz

*
*