Spirit of Leadership

Spirit of Leadership to inicjatywa, która wprowadziła do Polski szkolenia dla biznesu z końmi jako współtrenerami. Managerowie, dyrektorzy, kierownicy uczestniczą w warsztatach nt. przywództwa i budowania relacji z klientami. Głównym nauczycielem na tych warsztatach jest koń. Na początku podchodzono do tego rodzaju inicjatywy ze sporym niedowierzaniem. Dziś tą metodą szkolą się pracownicy wielu znanych przedsiębiorstw.

Konie są zwierzętami stadnymi z jasno określoną hierarchią, która umożliwia szybką reakcję w chwilach zagrożenia. Sukces przekazywania informacji zapewnia jasna i spójna komunikacja. Ze względu na ten fakt konie wykształciły w sobie umiejętność reagowania na najdrobniejsze sygnały z otoczenia. Współpraca z końmi oparta na dobrowolności wymaga od nas jednoznacznej komunikacji, szczerości, zaufania oraz zorientowania na cel. Konie udzielają jednoznacznej informacji zwrotnej, są naturalnym lustrem. Informacja zwrotna od koni nie jest przefiltrowana przez system wartości czy oceny, jak to może mieć miejsce podczas udzielania informacji przez ludzi.

Szkolenie oprócz pracy w grupie i ćwiczeń praktycznych z końmi obejmuje analizę materiału video i dyskusje grupowe. Koncept oparty jest o licencję niemieckiej firmy HorseDream szkolącej od ponad dwunastu lat w tym zakresie. Jest to innowacyjna forma szkoleń, którą doceniły już największe firmy z całego świata, między innymi: Siemens, Procter & Gamble, Hewlett Packard, IBM.

Spirit of Leadership powstało 3 lata temu i jest projektem dwóch niezależnych organizacji HorseAcademy Agaty Wiatrowskiej i LeadersAcademy Katarzyny Lubbe-Kwaśniak.

– Naszym celem jest wprowadzenie uczenia się tą metodą we wszystkich liczących się firmach w Polsce. Liczymy, że oryginalna i zachęcająca formuła szkoleń spowoduje stale rosnącą liczbę uczestników naszych warsztatów – mówi Agata Wiatrowska.

Pomysł zrodził się na bazie wieloletnich doświadczeń z pracy z końmi i w biznesie. Szlify odnośnie metody trenerki zdobywały w Niemczech w najlepszym ośrodku szkoleniowym HorseDream.

www.liderzy.com.pl

Dodaj start-up


Komentarze

Dodaj komentarz

*
*