Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Super Monitoring

Opis projektu: Super Monitoring to usługa typu SaaS, służąca do monitorowania dostępności oraz poprawnego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych. Ze zdefiniowaną częstotliwością system sprawdza różne cechy serwisu internetowego – od czasu odpowiedzi serwera przez treść strony, działanie formularzy, szybkość wczytywania po właściwe funkcjonowanie całych procesów (testowanie wg scenariuszy).
W przypadku wykrycia nieprawidłowości, oraz potwierdzenia ich z kilku lokalizacji, klient otrzymuje alerty (email, SMS, głowe) – a po zalogowaniu się może przeglądać szczegółową historię zdarzeń (w tym nagłówki HTTP, zapis HTML, zrzuty ekranu, wykresy kaskadowe, pliki HAR). Dane dostępne są również poprzez API.

Produkt jest dojrzały, ale czas rozwijamy go, rozbudowując o nowe funkcje – najczęściej zaproponowane przez klientów.

Branża / kategoria: informatyka

Rok powstania: 2008

Skąd pomysł: Jako agencja interaktywna mieliśmy potrzebę monitorowania serwisów naszych klientów – nie tylko żeby błyskawicznie reagować na problemy, ale również w celu weryfikowania rzeczywistego poziomu dostępności (uptime) w kontekście SLA od dostawców hostingu.

Dla kogo: Firmy na tyle poważnie wykorzystujące swoje serwisy internetowe, że nawet najkrótsza awaria lub usterka oznacza dla nich wymierne straty (finansowe, wizerunkowe).

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: abonament

Pomysłodawcy projektu: Super Monitoring został stworzony i jest rozwijany przez agencję interaktywną SITEIMPULSE, działającą na polskim rynku od 2002 roku. Czyli przedsięwzięcie jest wspierane przez specjalistów z różnych dziedzin związanych z e-marketingiem – od strategii, przez kreację i technologię po utrzymanie i promocję.

Konkurencja: W Polsce konkurują z nami głównie Monit24 i Ping.pl, natomiast w skali globalnej jest ponad 130 dostawców usług monitoringu. Światowymi liderami są Pingdom oraz Uptime Robot, obsługujący setki tysięcy klientów.

Rynki: globalny, Polska

Najbliższe cele: Kontynnujemy rozwój funkcji oraz pozyskujemy nowych klientów badając nowe rynki (kraje). W krótkim czasie ciężko byłoby dogonić globalnych liderów, ale chcielibyśmy być wymieniani w top 10 dostawców monitoringu na świecie.

Zespół: 10-15 pracowników

Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Super Monitoring

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.