Terra Run

Opis projektu: TerraRun jest aplikacją mobilną, dzięki której zagramy we wcześniej przygotowaną grę terenową, w miejscu, gdzie jesteśmy lub gdzie zamierzamy pojechać. Jest też platformą do łatwego projektowania takich gier, zapraszania uczestników i rywalizacji w grupach.

Projekt jest gotowy, przeszedł długie testy w różnym terenie i typie aktywności. Łącznie ponad dwieście osób chodziło z telefonami po miastach, lasach, górach, pływało żaglówkami po jeziorach czy jeździło rowerami. Powstało już też ponad 20 gier w różnych częściach Polski, co tydzień pojawiają się nowe. Opracowaliśmy także jeziora mazurskie – dla wszystkich tych, którzy wybierają się na żagle, to niebywała frajda móc ścigać się ze sobą i znajomymi, a jednocześnie sprawdzać swoją wiedzę żeglarską.

Aplikacja wspierała w tym roku Powidz Jam Festiwal (festiwal muzyczny odbywający się w Wielkopolsce, nad pięknym Jeziorem Powidzkim ). Przygotowano specjalne gry w Powidzu i okolicy, co pokazuje, że TerraRun może wspierać inicjatywy również tego typu.

Skąd pomysł: TerraRun jest ideą pogodzenia dwóch światów. Pierwszym z nich jest ten tradycyjny, odczuwalny i rzeczywisty – kiedy jesteśmy na świeżym powietrzu, spacerując, biegając, jeżdżąc na rowerze czy nawet pływając żaglówką lub kajakiem. Towarzyszy temu często jakaś przygoda, poznawanie nowych rzeczy, wspólnie spędzony czas z rodziną, znajomymi i dobra zabawa.

Drugi świat tworzą wszechobecna technologia oraz pokolenia mobilne, nierozstające się ze swoimi smarfonami i dostępem do Internetu, często potrzebujące dodatkowego bodźca, by aktywnie korzystać z dobrodziejstw tego pierwszego świata.
Idea łącząca te dwa, konkurujące ze sobą obecnie światy była impulsem, który sprawił, że TerraRun powstało i działa. Aplikacja ma być miejscem łączącym technologię, szczególnie mobilność i nowe oczekiwania, z przestrzenią, przyrodą, rywalizacją i zabawą, a przede wszystkim ciekawością świata.

Dla kogo: Odbiorcą jest każdy, kto porusza się w terenie. Bez znaczenia, czy jedzie na rowerze, idzie na spacer z rodziną, biega po mieście ze znajomymi czy pływa żaglówką po Mazurach. Jeśli przy okazji tego przemieszczania się chce zrobić coś fajnego, ekscytującego, a ponadto poznać historię, tajemnice i ciekawostki otaczającego świata, to TerraRun jest właśnie dla niego.

Pośrednio odbiorcami są też firmy organizujące wszelkie wydarzenia związane z byciem na świeżym powietrzu. Dzięki nam takie organizacje mogą szybko dodać fajną, nową wartość do swoich projektów.

Finansowanie: Środki własne

Model biznesowy: Projekt powstał z pasji, w tym z chęci dzielenia się wspominaną przygodą z innymi, a więc z pewnością pozostanie aplikacją darmową. Będzie jednak można natrafić na gry płatne, specjalnie przygotowane, pokazujące unikatowe i dodatkowe atrakcje w danym terenie. A więc gdy ktoś już „zaliczy” w swojej okolicy wszystkie darmowe pozycje, będzie mógł za kilka złotych nabyć coś specjalnego.

TerraRun to oczywiście również platforma i narzędzie do szybkiego tworzenia dowolnych gier terenowych w dowolnym miejscu na świecie – możliwości rozwoju i współpracy z firmami czy organizacjami lokalnymi jest bardzo wiele. Przygotowanie gry można zamówić, możliwe będzie także wykupienie dostępu do części projektowania gier i samodzielne tworzenie unikatowej zawartości.

Pomysłodawcy projektu: Pomysłodawcą i twórcą projektu jest Marcin Zręda, pasjonat informatyki i technologii, posiadający odrobinę umiejętności, by myśl obrócić w działające narzędzie. Oczywiście jest też wiele osób, bez których nic by się nie udało – wspierających znajomych, testerów czy konstruktywnych krytyków.

Konkurencja: Jest kilka bliźniaczych projektów, z tego co wiemy nikt nie zapewnia całego ekosystemu tworzenia i przeprowadzania gier. Nasz produkt cechuje szybkość tworzenia nowych gier w bardzo prostym i przyjaznym interfejsie oraz mocno przetestowane narzędzia mobilne.

Globalnie czy lokalnie: Głównie na rynek polski ale wynika to głównie z braku czasu na działania na szeroką skalę np. przygotowywania materiałów marktingowych w wielu językach. Docelowo oczywiście chcielibyśmy zaistnieć w międzynarodowym kontekście.

Najbliższe cele: Prócz tych wynikających wprost z uwag użytkowników i planów nowych funkcjonalności planujemy znacząco zwiększyć liczbę gier, bo to one są prawdziwą wartością. Chcemy, by każde ciekawe miejsce miało swoje umocowanie w TerraRun.

Zaczynamy również współpracę w tworzeniu nowych gier z organizacjami lokalnymi, gminami, miastami, punktami informacji turystycznej, jak również całą rzeszą firm tworzących wszelakie wydarzenia dla firm.

Terra Run

Dodaj start-up


Komentarze

Dodaj komentarz

*
*