Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

eDoktor24.pl

Opis projektu: eDoktor24.pl to pierwsza w Polsce przychodnia internetowa. Jesteśmy podmiotem leczniczym świadczącym zdalnie konsultacje medyczne. Współpracuje z nami aktualnie kilkudziesięciu lekarzy i specjalistów, z którymi można porozmawiać na czacie tekstowym, audio-wideo, zarezerwować rozmowę telefoniczną albo wysłać do konsultacji wyniki badań. Nasi specjaliści mają do dyspozycji przeglądarkę badań, która jest certyfikowanym wyrobem medycznym. Dotychczas za pomocą tego typu narzędzi odbywano zdalne konsylia pomiędzy szpitalami, placówkami medycznymi, eDoktor24.pl udostępnia możliwość profesjonalnej, zdalnej konsultacji każdemu pacjentowi.

Skąd pomysł: Mateusz Flis, który jest twórcą serwisu eDoktor24.pl, od lat zajmował się dostarczaniem profesjonalnych narzędzi informatycznych placówkom leczniczym w Polsce. Konsultacje medyczne online nie były więc dla niego niczym nowym. W 2014 roku poznał młodego właściciela sklepu ze sprzętem rehabilitacyjnym, który po doznaniu urazu usztywniony był kołnierzem ortopedycznym. Jak każdy z nas cierpiał on na chroniczny brak czasu. Zwierzył się jak dużo czasu zajęło mu dostanie się do lekarza, oczekiwanie na termin prześwietlenia, później odebrał płytę CD i miał właśnie pójść za jakiś czas skonsultować wynik. Kolejki do specjalistów w Polsce dały mu się już we znaki i martwiąc się o swoje zdrowie powiedział: „a gdybym tak mógł wysłać swoje badanie do jakiegoś specjalisty i otrzymać opinię przez internet…”. I wtedy zakiełkował pomysł stworzenia platformy do zdalnych konsultacji medycznych dla pacjentów.

Dla kogo: Naszymi klientami są pacjenci na całym świecie, w tej chwili szczególnie polscy pacjenci, którzy borykają się z trudnościami w dostępie do specjalistów, którzy przebywają czasowo lub na stałe poza granicami kraju, którzy są zbyt zajęci aby chodzić do lekarzy, albo z powodu braku czasu albo wstydu, decydują się zbagatelizować problem zdrowotny. Na razie są to głównie klienci indywidualni, wdrażamy systemy obsługi pacjenta w małych i średnich placówkach medycznych, także w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej finansowanych przez NFZ. Konsultacje kardiologiczne i geriatryczne są już refundowane, są opracowywane narzędzia pozwalające na przesyłanie i realizację elektronicznej recepty. Wszystkie te kierunki już w tej chwili niosą ze sobą wielki potencjał.

Finansowanie: Spółka powstała dzięki prywatnym inwestorom – aniołom biznesu. Jesteśmy już po kilku rundach inwestycyjnych, z końcem 2015 roku dołączył do nas fundusz Platinum Seed, niemniej jako Spółka, która buduje swoją pozycję na rynku jesteśmy cały czas otwarci na propozycję współpracy z kolejnymi inwestorami.W 2016 roku wygraliśmy organizowany przez NEUCA konkurs dla startupów medycznych – NEUkubator healthcare weekend i otrzymaliśmy pieniądze na działania pilotażowe, w których trakcie właśnie jesteśmy.

Model biznesowy: W chwili obecnej zarabiamy na pojedynczych konsultacjach. Widzimy jednak, że serwis taki jak nasz może generować wiele synergii z innymi podmiotami. Dlatego prowadzimy akcje pilotażowe w różnych obszarach takich jak współpraca ze stacjonarnymi placówkami, czy abonamenty medyczne.

Pomysłodawcy projektu: eDoktor24.pl został stworzony przez wykwalifikowanych specjalistów w obszarze informatyki medycznej, głównie Politechniki Warszawskiej, którzy od wielu lat zajmują się budowaniem systemów przetwarzających, przechowujących i przesyłających informacje wykorzystywane w sektorze publicznym. Ponadto stale konsultujemy się z pracownikami naukowymi uczelni technicznych, medycznych oraz oczywiście z lekarzami.

Konkurencja: Naszą „konkurencją” na polskim rynku są przede wszystkim fora internetowe, na których wypowiada się wielu „domowych” lekarzy. Są to darmowe porady, często nieautoryzowane i nie mające tak naprawdę na celu niesienia pomocy pacjentowi za pomocą dostępnej technologii i narzędzi zdalnej komunikacji. Dostępne są też serwisy o tematyce zdrowotnej, gdzie można zadawać darmowe pytania, które potem są publikowane dla wszystkich, budowany jest z nich kontent serwisu, a odpowiedzi przekazywane są kolejnym pacjentom. Kiedy pacjenci sami wybierają sobie diagnozę robi się niebezpiecznie. Naszym celem jest udostępnienie pacjentowi fachowej, specjalistycznej porady, wykonanej tylko dla niego w oparciu o przekazane informacje i wyniki badań i dostępnej tylko na Koncie Pacjenta i w Historii Konsultacji w naszym serwisie. Jako podmiot leczniczy chronimy dane wrażliwe pacjentów ze starannością z jaką chroni się dokumentację medyczną.

Mimo, że działamy najdłużej na Polskim rynku to obserwujemy, że zaczynają pojawiać się podobne serwisy do naszego. Naszym zdaniem rynek e-usług medycznych powstaje na naszych oczach i będzie on na tyle pojemny, aby mogło koegzystować na nim kilku liczących się graczy. Podobnie obserwujemy to w przypadku placówek stacjonarnych, gdzie istnieją duże sieci prywatne, ale także bardzo dobrze rozwijają się mniejsze sieci. Skorzysta na tym pacjent. Polscy pacjenci mają tak trudny dostęp do bardzo dobrych specjalistów, a w niektórych miejscach także do specjalistów w ogóle więc trzymamy kciuki, aby konkurencja rosła, motywowała nas do rozwoju i abyśmy wszyscy razem robili wiele dobrego na rynku e-zdrowia. Jeśli chodzi o rynek telemedycyny na świecie przodują takie serwisy jak 2nd.md, mediangels.com czy healthtap.com.

Globalnie czy lokalnie: W chwili obecnej koncentrujemy się na rynku polskim oraz Polonii rozproszonej na całym świecie. Niemniej widzimy dużą szansę na rozwój międzynarodowy poprzez tworzenie lokalnych wersji naszego serwisu podobnie działa np. Brainly, które ma swoje osobne wersje językowe. Naszą naturalną barierą są kwestie językowe z tego powodu uważamy, że tworzenie jednego dużego portalu nie ma sensu. Co nie wyklucza, aby w przyszłości umożliwić polskim pacjentom konsultację z profesorami z topowych ośrodków medycznych np. z USA.

Najbliższe cele: Przede wszystkim chcemy nadal budować świadomość internautów na temat możliwości uzyskania fachowej i kompleksowej zdalnej konsultacji medycznej. Z każdym miesiącem obserwujemy większe zainteresowanie naszym serwisem, jednak nadal mamy do wykonania wiele pracy u podstaw, która polega na wykorzenianiu szkodliwych nawyków samoleczenia za pomocą internetu i umożliwianiu pacjentom doświadczenia różnicy pomiędzy konsultacją otrzymaną na forum, a tą uzyskaną w przychodni internetowej. Chcemy też budować świadomość samej marki i zaufanie pacjentów. Dzięki tym działaniom będziemy mogli zwiększyć ilość wykonywanych konsultacji. Według danych GUS, rocznie wykonywanych jest w placówkach medycznych ponad 130 milionów konsultacji. Za 2-3 lata chcielibyśmy mieć widoczny udział w tym rynku.

eDoktor24.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.