1 mln zł do zdobycia dla start-upów. Rusza druga edycja TDJ Pitango Ventures

Każdy zwycięski zespół w TDJ Pitango Seed Competition 2 może zgarnąć aż do 1 mln zł finansowania. Ich zgłoszenia będzie oceniało międzynarodowe jury, a oprócz kapitału do zdobycia jest udział w programie mentoringowym i dostęp do networku polsko-izraelskiego funduszu. Zgłoszenia można przesyłać do północy 11 lutego.

TDJ Pitango Ventures we współpracy m.in. z izraelskim funduszem Pitango VC, Google for Startups, NCBR, Fundacją Startup Poland i TDJ po raz drugi przyjrzy się polskiej scenie, aby wyłonić najlepiej zapowiadające się startupy technologiczne w fazie seed i pre-seed. Do konkurencji staną zespoły z Polski lub planujące inkubację w Polsce, które działają na rynku krócej niż 3 lata w obszarach takich, jak Agritech, AI / Machine learning, Big Data, Blockchain, Consumer products, Cyber Security, Edtech, Enterprise software, Esports, e-health, Fintech, IoT, Martech, Quantum Computing, Proptech, Sustainability, Wearables.

Organizatorzy skupiają się na poszukiwaniu pomysłów i technologii, mających największy potencjał do globalnego skalowania oraz wnoszących znaczący wkład w poprawę naszego codziennego życia.  W jury konkursu zasiądą przedstawiciele m.in. NCBR, Google, Microsoftu, PFR, izraelskiego funduszu Pitango VC, Fundacji Startup Poland i TDJ. Najbardziej obiecujące startupy zaprezentują się podczas gali finałowej, która odbędzie się w marcu w formie online. Wówczas poznamy również finalistów, którzy oprócz finansowania będą mogli otrzymać wsparcie w programie mentoringowym oraz dostęp do networku funduszu.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do północy 11 lutego wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.tdjpitango.com.

W pierwszej edycji TDJ Pitango Seed Competition uwagę najmocniej przyciągnęły pomysły GGPredict oraz Syntoil. Od tego czasu na kontach obu startupów pojawiły się kolejne sukcesy biznesowe. GGPredict zostało dostrzeżone przez największy na świecie akcelerator esportowy Hype Sports Innovation i otrzymało główną nagrodę podczas eventu Esport & Media Demo Day. Ponadto w ubiegłym roku zespół wprowadził na rynek pierwsze produkty: platformę analityczną dla graczy Counter Strike’a oraz wirtualnego trenera w wersji beta. Z kolei Syntoil rozpoczął proces skalowania swojej instalacji i jest w trakcie prac nad budową nowego, większego zakładu produkcyjnego. Ponadto, spółka nawiązała współpracę z największymi światowymi producentami opon oraz z wiodącym konglomeratem chemicznym. W 2020 jako jedna z dwóch polskich spółek, zgarnęła grant z Horyzont 2020 – EIC Accelerator w wysokości 2,5 mln EUR.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*