15-letnia Amerykanka zamieniła pasję w dochodowy biznes

Tylko 2 proc. kobiet, które zostały przedsiębiorcami uzyskuje przychód większy niż 1 mln USD – pisze Fort Lauderdale Daily. Amerykanka Rachel Zietz znalazła się w tej elitarnej grupie już w wieku zaledwie 15 lat. Jest właścicielką Gladiator Lacrose, czyli sklepu internetowego oferującego tani sprzęt do lacrossa.

Fot. Instagram.com/gladiatorlax

Już w czwartej klasie Amerykanka zakochała się w lacrossie. Jednak sprzęt, który używała bardzo szybko się zużywał, ponadto był bardzo drogi. Koszt w wysokości 230 USD każdego miesiąca często okazywał się zbyt wysoki względem uzyskiwanych przychodów przez nastolatkę. – Kiedy pojawia się problem, pojawia się także szansa na biznes – mówiła Rachel Zietz. Tak też się stało, zamieniła pasję do sportu w niezwykle dochodowy biznes.

W 2013 roku Rachel Zietz założyła firmę Gladiator Lacrose, mając wtedy zaledwie 13 lat. Zajęła się sprzedażą sprzętu do lacrossa sprowadzanego z Chin. Dzięki temu jego koszt znacząco spadł, pokonując tym samym konkurencję.

O tym jak i co sprowadzać z Chin przeczytasz tutaj

Niewątpliwe duży wpływ na sukces nastolatki miał jej ojciec. – Po raz pierwszy sprzedawałam swój sprzęt na lokalnym turnieju. Na nim pojawiła się też moja największa konkurencja. Jednak oni nie wychodzili poza swoje stanowisko. Natomiast mój ojciec nauczył mnie, że klienci nie wiedzą często, że są zainteresowani, dopóki im nie pokaże produktu – wspominała Zietz w wywiadzie dla Fort Lauderdale Daily. O tym jak ważne są relacje rodziców z dziećmi wiedzą także twórcy polskiego biznesu Pracowni Witrażu Świniarski.

Dziś już jako 18-latka posiada majątek wart kilka milionów dolarów. Pomimo tego wciąż się uczy, zaś późne noce i wczesne poranki spędza na biznesowych rozmowach z przedsiębiorcami z Chin. – Wiedziałam, że w przyszłości będę chciała założyć własny biznes, jednak nie wiedziałam, że tak wcześnie zacznę – powiedziała przedsiębiorczyni.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*