15 mln zł trafi do przedsiębiorców, którzy zaliczyli porażkę. Dofinansowanie na drugie życie w biznesie

Twoja pierwsza przygoda z biznesem zakończyła się niepowodzeniem i byłeś zmuszony do zamknięcia działalności? Chcesz poznać przyczyny porażki i rozpocząć biznes na nowo? W ramach programu „Nowy start” przedsiębiorcy mogą pozyskać dofinansowanie na weryfikację przyczyn, dlaczego z pierwszą firmą się nie udało.

Fot. Shutterstock/ MJgraphics

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ze środków unijnych realizuje inicjatywę wspierającą przedsiębiorców, którzy zaliczyli rynkową porażkę. Program ma im pomóc dowiedzieć się więcej na temat powodów niepowodzenia oraz zyskać kompetencje, które pomogą uniknąć podobnych błędów przy kolejnych biznesach.

Dofinansowanie na drugą szansę w biznesie

Program skierowany jest do właścicieli firm, którzy zmuszeni byli do zamknięcia działalności gospodarczej, a następnie postanowili raz jeszcze spróbować swoich sił w biznesie. Warunkiem ubiegania się o dofinansowanie jest zaprzestanie prowadzenia biznesu w ciągu ostatnich 2 lat i ponowny start własnej działalności w okresie 6 miesięcy przed złożeniem wniosku o wsparcie w ramach programu „Nowy start”. Wsparcie finansowe obejmuje 100 proc. wydatków, które przedsiębiorca w całości może przeznaczyć na szkolenia, warsztaty, analizy przyczyn pierwszego niepowodzenia w biznesie.

Firmy biorące udział w projekcie zyskują dostęp do wsparcia merytorycznego, doradców, szkoleń, które mają dać odpowiedź na pytanie o przyczyny porażki. Jednocześnie pomoc ma wyposażyć właściciela firmy w wiedzę, która pomoże zweryfikować model biznesowy, wskazać słabsze strony firmy i dostosować działalności do obecnych realiów rynkowych. Program realizowany jest ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. W pierwszym rozdaniu do przedsiębiorców chcących raz jeszcze spróbować sił w biznesie trafi w sumie 15 mln zł.

Programy dostępne dla przedsiębiorców

„Nowy start – nowe perspektywy” – celem programu jest wsparcie w uzyskaniu wiedzy i podniesieniu kwalifikacji do prowadzenia firmy dla 400 osób( w tym 140 kobiet), które ponownie uruchomiły własny biznes. Nabór trwa do 30.06.2022 roku. Program obejmuje całą Polskę.

„Profesjonalny start” – celem programu jest wsparcie przedsiębiorców rozpoczynających drugą przygodę z biznesem w pozyskaniu umiejętności i kompetencji niezbędnych w prowadzeniu działalności gospodarczej. Nabór do projektu kończy się 31.12.2021 roku. Program obejmuje całą Polskę.

„Akademia pozytywnej zmiany” – celem programu jest umożliwienie 200 firmom poprawy zdolności adaptacyjnych na rynku. Inicjatywa zakłada szereg szkoleń mających na celu pomoc w powrocie do prowadzenia biznesu. Nabór do projektu kończy się 30.06.2021 roku. Program obejmuje całą Polskę.

„Ster na cel” – program skierowany do przedsiębiorców, których firmy zlokalizowane są w jednym z województw:  mazowieckie, lubelskie, łódzkie. Jego celem jest praca z uczestnikami nad odpowiedzią na pytanie o przyczyny biznesowej porażki i niepowodzenia na rynku oraz podniesienie wiedzy uczestników na temat prowadzenia działalności gospodarczej. Nabór do projektu kończy się 31.12.2022 roku.

Nabór do projektów jest prowadzony przez 4 operatorów wyłonionych przez PARP. Nabory w ramach programu „Nowy start” będą trwały do 2022 roku.

Przeczytaj także:

Komentarze

Avatar

lipton

3 sierpnia 2020 Odpowiedz

To bylo do przewidzenia, ze firmy nie uniosa gospodarczo tego kryzysu..dobrze, ze sa jakies programy pomocowe, nam pani Fiedoruk z grupy Finanza Polska bardzo pomogla, bo dopasowala super oferte kredytu ze wsparciem panstwa 🙂 Naprawde bylem w szoku tak dobrych warunkow.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*