Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

16 start-upów przejdzie pierwszą akcelerację MIT Enterprise Forum CEE

9 maja rozpoczęła się 1. edycja programu MIT Enterprise Forum CEE. Spośród niemal 300 zgłoszeń akcelerator wybrał 16 startupów z Polski, Czech i Bułgarii.  Wśród nich znaleźli się m.in. twórcy aplikacji, której celem jest ochrona zdrowia przed zanieczyszczeniami z powietrza, technologii zwalczania bakterii patogennych za pomocą bakteriofagów czy platformy wykorzystującej sztuczną inteligencję do pozyskiwania i rekrutacji talentów z branży IT. Przez 3 miesiące startupy przejdą kompleksowy proces akceleracji we współpracy z polskimi i międzynarodowymi przedsiębiorstwami, a pięć najlepszych zespołów weźmie udział w tygodniowym Bootcamie w Bostonie!

Fot. materiały prasowe

Celem akceleracji MIT Enterprise Forum CEE jest wsparcie najbardziej innowacyjnych startupów naukowo-technologicznych z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą i zasobami dużych przedsiębiorstw z branży finansowej, ubezpieczeniowej, energetycznej oraz life science, a także doświadczeniem mentorów, którzy osiągnęli spektakularne sukcesy w biznesie międzynarodowym. Do pierwszej edycji programu, oprócz młodych przedsiębiorstw z Polski, zakwalifikowały się zespoły z Czech oraz Bułgarii.

– Choć z założenia skupiamy się na akceleracji startupów technologicznych z Europy Środkowo-Wschodniej, jesteśmy również otwarci na ciekawe i innowacyjne technologie z innych części świata. Do obecnej edycji programu aplikowały m.in. zespoły z USA czy Nigerii. To pokazuje, że oferta wsparcia dla startupów, którą oferuje polski ekosystem, jest zauważana i coraz bardziej atrakcyjna dla młodych przedsiębiorców tak naprawdę z całego świata – powiedział Łukasz Owczarek, Head of Acceleration w MIT Enterprise Forum CEE.

Startupy, które zakwalifikowały się do programu MIT Enterprise Forum CEE zyskują nie tylko szansę współpracy z czołowymi, międzynarodowymi przedsiębiorstwami i przejście akceleracji zgodnie z modelem 24 kroków zdyscyplinowanej przedsiębiorczości rozwiniętym przez Williama Aulet’a, profesora  Massachusetts Institute of Technology (MIT), ale również możliwość globalnego networkingu, konsultacji z prawnikami, rzecznikami patentowymi oraz coachami sprzedaży, a także nawiązania relacji biznesowych z potencjalnymi partnerami czy inwestorami z USA.

PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY LISTĘ STARTUPÓW, KTÓRE ZAKWALIFIKOWAŁY SIĘ DO PROGRAMU, WRAZ Z OPISEM TECHNOLOGII, KTÓRE ROZWIJAJĄ

 • Air Solution: Aplikacja mobilna (AirLief), której celem jest ochrona zdrowia przed zanieczyszczeniami w powietrzu. Firma rozpoczęła również produkcję maseczek antysmogowych i prototypów linii czujników jakości powietrza zarówno do użytku outdoorowego, jak i w budynkach.
 • AISens: Zapewnia precyzyjne pomiary ruchomości stawów w czasie rzeczywistym. Dzięki Sensorom Orthyo terapia jest bardziej bezpieczna i efektywna, co znacząco ułatwia proces fizjoterapii.
 • ChallengeRocket: Platforma wykorzystująca sztuczną inteligencję do pozyskiwania i rekrutacji talentów z branży IT.
 • Intelliseq: Automatyczny system do szybkiej i precyzyjnej analizy informacji genetycznej z możliwością generowania raportów klinicznych dla wielu wątków diagnostycznych.
 • Phage Armour: Technologia zwalczania bakterii patogennych, w tym szczepów opornych na antybiotyki, za pomocą bakteriofagów, dedykowana m.in. branży weterynaryjnej i firmom zajmującym się produkcją zwierzęcą.
 • me: Innowacyjne technologie zwiększające efektywność sprzedaży i obsługi mikroubezpieczeń poprzez aplikację mobilną lub stronę www.
 • ROIVENUE ™: Kompleksowe rozwiązanie dla marketerów, integrujące dane reklamowe, CRM i analitykę internetową w jednym miejscu, pozwalające uzyskać większy zwrot z inwestycji w kampanie marketingowe.
 • Runvido: Aplikacja pomagająca biznesowi komunikować się z klientem w bardziej efektywny sposób dzięki przypisaniu do obrazów statycznych materiałów video, które można odtwarzać za pomocą aplikacji w telefonie.
 • Sovigo: System celowanego dostarczania leków w chorobach zapalnych jelit ograniczający jednocześnie ich działanie na zdrową tkankę.
 • Spectral Games: Aplikacja wyświetlająca hologramy 3D, która pomaga pracownikom krok po kroku wykonać skomplikowane procedury techniczne, w tym działania montażowe, serwisowe lub związane z kontrolą jakości.
 • Simetrical Al.: Oferuje usługi kredytowe API Credit Cloud dla klientów w dowolnym kontekście zakupowym poprzez zwiększenie ich poziomu dostępności.
 • Tensorflight: Przeprowadzanie automatycznych i natychmiastowych inspekcji nieruchomości dzięki wykorzystaniu systemu rozpoznawania obiektów na zdjęciach satelitarnych i lotniczych.
 • Telmedico: Platforma telemedyczna, która przez 24 godziny na dobę oferuje e-konsultacje lekarskie, dzięki czemu możliwe jest wczesne rozpoznanie choroby i podjęcie efektywnego leczenia.
 • UnifiedAPI: Wsparcie dla dużych firm w integrowaniu się ze startupami, co pozwala na szybsze i tańsze tworzenie nowych rozwiązań.
 • 3dBody: Skaner 3D wspomagający fizjoterapeutów w zwiększeniu skuteczności diagnostyki i leczenia schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego oraz w monitorowaniu postępów terapii.
 • 1000 reaitlies: Narzędzie ułatwiające pracę zdalną terenowym pracownikom przemysłowym, wykorzystując rozszerzoną rzeczywistość i okulary smart glass.

MIT Enterprise Forum CEE już otworzył rekrutację do jesiennej edycji programu. Młodzi przedsiębiorcy zainteresowani udziałem w projekcie mogą składać aplikacje za pośrednictwem strony internetowej mitefcee.org do 30 czerwca 2019 roku.

Partnerami głównymi programu są Adamed – firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, która powstała na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów oraz MCX – trzon silnej grupy wyspecjalizowanych spółek, w skład której wchodzą m.in. spółki z obszaru rozwiązań teleinformatycznych oraz energii odnawialnej.

Partnerami wspierającymi są LINK4, Nationale-Nederlanden, MDI Energia SA, Sollers Consulting, PZU oraz Vetasi, Partnerami merytorycznymi – Autoryzowane Centrum Szkoleniowe Sandler Training  – Twarowski & Posmyk, CRIDO, kancelaria patentowa EUPATENT.PL, Extended Tools, Novismo,  TaxLab oraz Hasik Rheims & Partners. Organizacjami wspierającymi akcelerację są CMS Law.Tax, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej oraz Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce (SOOIPP).

Realizacja programu wspierana jest grantem przyznanym Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Działania 2.5 POIR Programy Akceleracyjne.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

materiały prasowe

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.