18-latek robi biznes w internecie na nastolatkach

Swój pierwszy sukces w biznesie odniósł w wieku zaledwie 17 lat. O kim mowa? O australijskim przedsiębiorcy Benjaminie Pasternaku, twórcy popularnych portali społecznościowych dla nastolatków.

Fot. Instagram

Benjamin Pasternak pochodzi z Australii, jednak już od kilku lat mieszka w Nowym Jorku. Jego przygoda z biznesem zaczęła się dość wcześnie. W wieku zaledwie 17 lat założył Flogg, aplikację podobną do eBay jednak skierowaną tylko do nastolatków. Wśród młodych użytkowników stała się niezwykle popularna, zajmując pierwsze miejsce wśród najczęściej pobieranych aplikacji zarówno w Australii jak i USA. Ten biznes pozwolił nastolatkowi odnieść duży sukces nie tylko biznesowy, ale również zyskać rozgłos.

Z kolejnym pomysłem Benjamin Pasternak nie czekał zbyt długo. Zaledwie pół roku później zaprezentował nową innowację „Monkey”. Jest to aplikacja video chat dla nastolatków, gdzie można poznawać nowe osoby. Jak podkreśla twórca, głównym celem stworzenia Monkey było rozwiązanie problemu samotności wśród młodych osób. Aplikacja w ciągu kilku tygodni zyskała ponad 5 mln użytkowników, odnosząc ogromny sukces biznesowy.W tym czasie skontaktowano się z innymi osobami ponad 200 tys. razy. Ten sukces nie przeszedł obojętnie, dość szybko pojawili się inwestorzy, którzy dofinansowali start-up kwotą 2 mln USD.

– Jednym z największych problemów portali społecznościowych jest to, że wszystkie obecnie budowane aplikacje są przez dorosłych. Obaj jesteśmy twórcami projektu i użytkownikami końcowym, co nie ma miejsca np. w przypadku Snapchata – powiedział przyjaciel Pasternaka i jego partner biznesowy Isaiah Turner.

Dziś Benjamin Pasternak jest 18-latkiem, który z powodzeniem prowadzi swój biznes. Magazyn Fortune nadał nastolatkowi tytuł „młodego człowieka, który zmienia świat”.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Komentarze

Avatar

cerg

20 lipca 2018 Odpowiedz

„…młodego człowieka, który zmienia świat” – what?! Chłopak stworzył jakieś dwie gówniane aplikacyjki i to ma zmieniać świat?! Młodym człowiekiem, który zmienił świat był np. Aleksander Macedoński…

Avatar

Kuba

20 lipca 2018 Odpowiedz

Ma 18 lat, zaczą dość wcześnie bo w wieku 17 lat czyli… rok temu. Faktycznie wielki człowiek.

A aplikacja z 5mln użytkowników z których każdy przeprowadził 1/25 rozmowy jest faktycznie ekstra.

Avatar

ivimarie

20 lipca 2018 Odpowiedz

Gdyby stworzył coś, co da młodym możliwość bezpośrednich relacji, a nie przez internet, co oderwie młodych od smartfonów, laptopów itp. … to by zmienił obecny ich świat. On jedynie wpasował się w obecny trend i zrobił na tym dobry biznes. Ot i tyle w temacie.

Avatar

KrisPier

24 lipca 2018 Odpowiedz

Mniejsza z tym … gdyby nazywał się nie Benjamin a np.: Bartek Pasternak w Polsce nie poradził by sobie z urzędnikami i naszymi przepisami o działalności gospodarczej.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*