18-latek stworzył aplikację do handlu narkotykami. Po 20 dniach został aresztowany

Innowacje dotarły również do handlarzy narkotyków. Student kalifornijskiej uczelni stworzył aplikację, która miała mu pomóc w sprzedaży narkotyków – poinformował Los Angeles Times. Po przykrywką niewinnej gry młodzieniec rozprowadzał zakazany towar. Proceder nie trwał jednak długo. Student został aresztowany, a aplikacja usunięta z sieci.

Fot. Wikimedia Commons

Z reguły większość aplikacji, które powstają mają za zadanie uprościć życie ludzi. O tym samym pomyślał 18-latek z Kalifornii Collin Howard, który na co dzień studiuje na Uniwersytecie w Saint Cruz. Zauważył, że handel narkotykami nie jest prosty, dlatego gdyż musiał szukać po mieście potencjalnych klientów na sprzedawane przez siebie narkotyki. Stworzył grę, która łączyła wirtualną rozrywkę z możliwością zakupu narkotyków. miała umożliwić potencjalnym nabywcom zamówienie bez przeszkód każdego rodzaju narkotyków.

Aplikacja została nazwana Banana Plug i była dostępna tylko na systemie iOS. Przez blisko 20 dni dzieło młodocianego dealera zyskało dużą popularność, głównie za sprawą mediów społecznościowych.  Nikt przez ten czas nie zorientował się, że niewinna gra jest tak naprawdę nielegalnym biznesem. 28 listopada 2018 roku aplikacja została usunięta z Apple Store, a policja aresztowała 18-latka.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*